Zlatarščanka Blanka Auguštan osvojila zlato za svoju orehnjaču u Tuhlju
Na jubilarnom 10. Sajmenom danu u Tuhlju, održanom u nedjelju 10. kolovoza 2025. u organizaciji Turističke zajednice Biser Zagorja, prvo mjesto u izboru najbolje gibanice – orehnjače osvojila je poznata i omiljena Zlatarščanka Blanka Auguštan, dugogodišnja i izuzetno aktivna članica Udruge žena u Zlataru. Medalja TZ Biser Zagorja time je zasluženo stigla u Zlatar.
Blanka je u rodnom kraju i široj okolici poznata po svojim vrhunskim gibanicama – bilo da su punjene orasima ili makom – a tijekom godine ispeče ih na desetke. Njezina orehnjača već je postala svojevrsni zaštitni znak jesenskih berbi grožđa u obiteljskom vinogradu, gdje se servira beračima za doručak, ručak i večeru. Tradicija nalaže da svaki berač kući ponese i uredno zapakirani komadić, što dodatno svjedoči o Blankinoj gostoljubivosti.
Upravo je ta reputacija bila razlog što su članice Udruge žena u Zlataru odlučile na Sajmeni dan prijaviti upravo njezinu gibanicu. Odluka se pokazala punim pogotkom – žiri je potvrdio ono što Zlatar već dugo zna: Blanka peče gibanice koje osvajaju i nepce i srce.
Čestitke Blanki Auguštan, koja je svojim kulinarskim umijećem proslavila ne samo sebe, već i Udrugu žena u Zlataru te svoj grad.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Velike novosti za Zagorce: Uvodi se besplatan prijevoz! Evo tko ima pravo
Tužna vijest: Preminula ugledna hrvatska liječnica (44)
Užas u Zagorju: Ustrijelio susjedu mačku pa ga zvao na rakiju
Još ništa od proljeća: U Zagorju moguć i snijeg - najavljuje prognostičar Božarov
Zagorec Fabijan postao hrvatska zvijezda: 'Radil sam kak mi se reklo i zabil sam'
Posvađali se u prometu: Jedan stao na gas pa autom udario drugog vozača
Novi ispiti za zagorske klubove, neki će na teren već danas
Traže se najbolji majstori kobasica: Prijavite se za 2. Zagorsku kobasijadu u Stubakima
Udruzi Sveta Ana Lobor bespovratna sredstva za projekt "Korak za budućnost"
Preminuo muškarac (71) koji je ubio svoju partnericu (51)
Fran iz Zagreba: Svjež zrak u domu bez propuha i vlage
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. provodi energetsku obnovu višestambenih zgrada oštećenih u potresu u Hrvatskom zagorju
Pravila ponašanja u prirodi
Proljetna noćna mora: Vlaga i plijesan na svakom koraku!
PONOVO VAS DARUJEMO: Osvojite uskrsni pinklec za sebe ili nekog koga želite razveseliti!
