Prethodni članak
Sljedeći članak

Zlatar kroz objektiv Maje Gijevski


Gradonačelnica i saborska zastupnica, Jasenka Auguštan, u petak je u zlatarskoj Galeriji izvorne umjetnosti otvorila samostalnu izložbu umjetničkih fotografija Maje Gijevski, Splićanke koja je već godinu dana građanka Zlatara. Zaposlena je u poslovnici FINE. Fotografski obrazovana  do sada je izlagala u Zagrebu, Splitu, Dubrovniku, Rijeci, Puli, a sada se prvi put predstavila u svojoj novoj životnoj sredini.

Izložila je 12 fotografija većega i 10 manjega formata. Na većima su arhitektonske znamenitosti, a na manjima uglavnom pejzaži. Govoreći gradonačelnica je spomenula kako je od nedavno napuštena stara zgrada, koja je nekoć bila sjedište suda, u vlasništvu Grada . Izložena je i na fotografiji i vjerojatno je čekaju bolji dani. Spašena je od propadanja. Ugođaju je pridonio i nastup pjevački raspoložene Ženske vokalne skupine DORA, uz pratnju Borisa Brežnjaka na gitari. 

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook