Žene, umjetnice, prijateljice
Izložba slika u zlatarskoj Galeriji izvorne umjetnosti
Zlatarska gradonačelnica Jasenka Auguštan Pentek u petak je u zlatarskoj Galeriji izvorne umjetnosti otvorila osmu ovogodišnju likovnu izložbu čiji je naziv „Žene, umjetnice, prijateljice“. Tri žene, Petra Ladović, Sanja Tarandek i Ana-Marija Smoljanec, akademski su obrazovane umjetnice i prijateljice, koje ovom izložbom obilježavaju desetljeće završetka studija na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu, u razredu prof. Damira Sokića. Tijekom studiranja intenzivno su se družile, a na posljednjoj godini i umjetnički surađivale. Bavile su se istraživanjem granica individualnog i grupnog umjetničkog rada i mogućnostima kreativne kokreacije. Zajednički rad, diptih velikoga formata koji su istodobno kombiniranim tehnikama slikale na lesonitu (MDF –medijapan) postavile su kao završnu izložbu u prostorima klase i izložile ga na 49. Porečkom Annalu 2009. godine, najstarijoj hrvatskoj skupnoj likovnoj izložbi suvremene umjetnosti koja se neprekidno održava od 1961. godine i prikazuje stanje suvremene likovne umjetnost na domaćoj i međunarodnoj sceni. Nije im to bio završni rad. Za preddiplomski dio studija svaka je imala svoj završni rad, kao i kasnije, za diplomski. U individualnom stvaranju razlikovale su se stilovima i tehnikama. Zajednički radovi su pak bili zanimljiv i neobičan koncept, pa su nekoliko puta sudjelovale na izložbama stvarajući i izlažući takve zajedničke slike.
Petra Ladović je iz Samobora, Sanja Tarandek iz Vrbovca, a Ana-Marija Smoljanec iz Ferežana kraj Križevaca. U Zlataru je već i samostalno izlagala, održala likovne radionice, članica je žirija za odabir radova za dječju izložbu „Čovjek čovjeku“,a svojedobno je radila u zlatarbistričkoj Osnovnoj školi. Publiku okupljenu na otvorenju, likovnim stvaralaštvom triju slikarica, provela je v.d. ravnateljica Galerije, Božena Slunjski. U glazbenome dijelu programa sudjelovale su učenice Osnovne glazbene škole pri OŠ Marija Bistrica, zlatarske osnovnoškolke Leona Vujica (klarinet) i Julija Šaka (violina), uz glasovirsku pratnju svojega učitelja glazbene kulture prof. Matije Vučkovića. Njih dvije i Andrej Ciković (glasovir) iz Marije Bistrice na nedavnom su 60. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe u Opatiji, osvojile treće mjesto u svojoj kategoriji trija.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Auto naletio na pješaka u Zagorju: Cesta zatvorena, očevid u tijeku
Vuk viđen u Zagorju, općina poslala poruku mještanima: 'Budite na oprezu'
Drama u obiteljskoj kući: Umirovljenica napala snahu i vukla ju za kosu - 'Prokleta kurva, marš van iz moje hiže'
Strašna tragedija: Mladić se utopio u jezeru - 'Oko 22 sata odlučio se okupati, više nije izronio'
Ovo su svi parovi 1/16 finala Svjetskog prvenstva: Evo kad igra Hrvatska
ZAGORJE U CRVENOM: Prognostičar objavio kakav 'pakao' nas tek čeka
Maloljetnica na romobilu noćas oborila pješakinju. Obje završile u Općoj bolnici...
Potpisani ugovori za sanaciju dva klizišta na području grada Zlatara
Traje velika policijska potraga za muškarcem (46): 'Kupao se...'
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
Želite poslovati u Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice? Objavljena dva javna natječaja
Što vaš dom radi svaki dan, a vi to rijetko primjećujete
