Zbog ljubomore mu prijeti zatvor: 'Uzeo mi je curu pa sam dojavio da mu gori kuća'
Osam mjeseci zatvora prijeti 47-godišnjaku iz Kunovec Brega zbog nevjerojatne gluposti koju je, kako navode u optužnici Općinskog državnog odvjetništva u Koprivnici, napravio sredinom ožujka ove godine, piše Podravski.
– Točno 13. ožujka 2022., u 23.57 sati, u Koprivnici s mobilnog telefona zvao je Javnu vatrogasnu postrojbu Koprivnica sa svjesnom neistinitom dojavom da je u Botinovcu došlo do požara na kući u vlasništvu jedne osobe – navode tužitelji i dodaju da su zbog dojave na mjesto prijavljenog događaja izašli djelatnici Javne vatrogasne postrojbe Koprivnica, članovi Dobrovoljnog vatrogasnog društva Koprivnički Ivanec i djelatnici Policijske uprave koprivničko–križevačke.
Podravski doznaje kako je prilikom ispitivanja u svojstvu osumnjičenika na policiji navedeni 47-godišnjak priznao da je pod utjecajem alkohola s mobitela nazvao JVP Koprivnica, predstavio se imenom svog očuha.
– To sam napravio samo zato da mu se osvetim jer sam se s njim posvađao oko cure. Isto tako, ranije te iste večeri s istog broja mobitela u alkoholiziranom stanju nazvao sam čak i policiju i požalio se kako mu je žena otišla s tim poznanikom iz Botinovca – kazao je osumnjičeni iz Kunovec Brega.
Prilikom odlučivanja o optužnici tužitelji su preslušali audiozapis poziva upućenog u JVP Koprivnica iz kojeg se moglo čuti kako muški glas koji se predstavio kao N.N. dojavljuje da jako gori kuća kod Mohorka iz Botinovca, i opisuje gdje se navedena kuća u mjestu Botinovec nalazi kako bi je vatrogasci mogli pronaći jer ne zna navesti točnu adresu.
Vatrogasci su pak naveli kako je na intervenciju izašlo pet vatrogasaca iz JVP-a Koprivnica s dva navalna vozila, pet članova DVD-a Koprivnički Ivanec s navalnim i kombi-vozilom te da je trošak takve intervencije iznosio 3210 kuna.
Policija je nakon prijave uzela osumnjičenom mobitel s kojeg je zvao, no on mu je, kako se navodi u optužnici, vraćen. U ODO-u su pak dodali kako postoji osnovana sumnja da je u inkriminirano vrijeme okrivljenik svojim postupanjem ostvario obilježja kaznenog djela lažne uzbune.
– Imajući u vidu stupanj krivnje okrivljenika, okolnosti pod kojima je djelo počinjeno, nastale štetne posljedice, kao i dosadašnju osuđivanost okrivljenika, smatram da je predložena sankcija razmjerna propisanoj svrsi kažnjavanja – rekli su tužitelji, tražeći osam mjeseci bezuvjetnog zatvora za njega.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Od sutra veliko poskupljenje: Usluga koju mnogi koriste skače za 60 posto
Hrvatska pošta ima važnu obavijest za građane: 'Ispričavamo se svim korisnicima'
Liječnici otkrili istinu o svinjskoj masti: ‘Ljudi su u zabludi’
OBJAVLJENA IMENA: Ovi su Zagorci sudjelovali u velikoj 'narko špediciji', poznati svi detalji
Netko u Zagorju upravo osvojio ogroman novac na Lotu. Evo gdje je uplaćen listić
Dramatična završnica: Hrvatska pobijedila Island i osvojila europsku broncu!
Tko sve u Hrvatskoj mora ponovno na vozački ispit: Evo zašto to košta ‘bogatstvo’ i dodatno komplicira život
Hitna intervencija: HGSS-ovci spašavali osobu koja je doživjeli srčani udar
Pobjeda U 11 kategorije
Ana uhvaćena pijana u vožnji: 'Bio je rođendan, pa sam udarila po rakiji'
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
