Zagorskom HGSS-u dodatnih 100.000 od Županije, oni pomažu po cijeloj Hrvatskoj
Stanica HGSS-a u Zlatar Bistrici na glasu je kao jedna izuzetno profesionalna, motivirana, stručna ekipa, pohvalio ih je župan
Krapinsko – zagorska županija danas je u Zlatar Bistrici potpisivanjem II. dodatka Ugovoru o izravnoj dodjeli financijskih sredstava za financiranje djelatnosti donirala HGSS –u 100.000 kuna dodatnih sredstava. Novih 100.000 kuna utrošit će se na unutarnje uređenje objekta i okoliša stanice HGSS –a u Zlatar Bistrici.
Materijalna podrška
Pročelnik Darko Berljak istaknuo je kako dodjela financijskih sredstava od strane Krapinsko – zagorske županije HGSS-u puno znači. - S obzirom na novi objekt, nove članove i svakodnevni angažman i rad naših članova svaka pomoć je dobrodošla – rekao je Berljak, zahvalivši županu na praćenju i materijalnoj podršci svih ovih godina. HGSS Zlatar Bistrica djeluje već 8 godina i imaju 30 gorskih spašavatelja. I u ove dane zagorski HGSS u punom pogonu. Jedna ekipa se vratila iz mjesta pogođenih potresom, a druga otišla.
Načelnik Zlatar Bistrice Žarko Miholić istaknuo je kako je ova donacija sredstava na kojima se zahvaljuje županu Željku Kolaru ulaganje u modernizaciju HGSS i u budućnost, zahvalivši HGSS i stanici Zlatar Bistrica na svemu što čine.
Aktivni po cijeloj Hrvatskoj
Naša stanica HGSS-a u Zlatar Bistrici na glasu je kao jedna izuzetno profesionalna, motivirana, stručna ekipa koja pruža pomoć unesrećenima na području čitave Hrvatske. Prije osam godina smo prepoznali, zajedno s načelnikom Općine Zlatar Bistrica i pukovnikom u mirovini Žarkom Miholićem, što znači imati takav jedan sustav i mogu reći s današnjim danom da je odrađen jako dobar posao. Uvijek je prisutna naša odlučnost da ulažemo u naše hitne službe jer kad pogledate i našu hitnu, vatrogasce, HGSS, vidite da su to službe koje su vrhunski opremljene, educirane, motivirane i možemo biti zbilja sretni i ponosni da u našoj županiji imamo takve službe - pohvalio je župan Željko Kolar.
Godišnje 327 tisuća kuna
Ovih dodatnim sredstvima mi smo povećali iznos za naš HGSS na 327 tisuća kuna na godišnjoj razini. Plaćamo leasing za auto, dajemo za redovni rad samog HGSS-a, 100 tisuća kuna je bilo predviđeno za samo uređenje ovog prostora koji je od zadnji put dobio fasadnu ovojnicu, a s ovih 100 tisuća kuna ćemo još dodatno pomoći da se dovrše neki unutarnji radovi i da se uredi okoliš. Odmah za sljedeću godinu smo osigurali u proračunu sredstva za redovnu djelatnost, sredstva za leasing auta, a isto tako i sredstva od 100 tisuća kuna da se dovrši i do kraja stavi u funkciju ovaj prostor i poligon – reko je župan Kolar.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Brutalan napad na popularnoj manifestaciji u našem kraju. Mladić leži, drugi ga nokautira udarcem nogom u glavu
U centru Zaboka otvara se privatna poliklinika iza koje stoji iskusni i cijenjeni zagorski kirurg
Teška prometna nesreća: Jedna osoba poginula, očevid je u tijeku
Sanja Zamuda (48) pronađena živa nakon velike potrage
[FOTO i VIDEO] Oko 350 jahača sa 130 kočija krenulo put marijabistričkog Svetišta, stigli sudionici iz pet država
Stalno kuka i prigovara: Ovom znaku horoskopa nemoguće je udovoljiti
Sloga izbacila Stubicu
I Zagorke u ekipi koja je osvojila srebro na međunarodnom malonogometnom turniru u Münchenu
Zadnji dan muke je 31. kolovoza: Ovom znaku 1. rujan donosi dugotrajno olakšanje i sreću
Rujanski blagoslov stiže za 2 znaka: Otvara im se nepresušni izvor novca koji će trajati do zime
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
