Zagorec htio prodati bolnički krevet. To ga je 'koštalo' 2000 eura. Policija objavila detalje
Foto: Ilustracija Zagorje.com
Kako su izvijestili iz Policijske uprave krapinsko-zagorske, jučer su zaprimljene dvije prijave računalne prijevare. U oba slučaja žrtve su nasjele na lažne poruke vezane uz prodaju predmeta putem interneta.
Prvi slučaj dogodio se 38-godišnjem Zagorcu koji je na oglasniku prodavao bolnički krevet. Javila mu se nepoznata osoba putem aplikacije za razmjenu poruka, a zatim mu poslala poveznicu na lažnu internetsku stranicu. Nakon što je tamo upisao podatke o svom bankovnom računu, s računa mu je skinut iznos od 2.000 eura.
Sličan scenarij doživjela je i 22-godišnja Zagorka koja je prodavala radni stol. I njoj je nepoznata osoba poslala link, a nakon što je unijela podatke s kartice, ostala je bez više od 200 eura.
"Čuvajte svoje podatke! Prilikom prodaje nigdje ne pišite CVC/CVV broj na poleđini svoje debitne ili kreditne kartice. Za uplatu na tekući račun dovoljan je samo IBAN" – izvijestila je PU krapinsko-zagorska.
Kako kažu iz policije, znakovi da se možda radi o prijevari uključuju poveznice koje vode na lažne stranice banaka ili dostavnih službi, stranice pune pravopisnih grešaka te zahtjeve za unosom broja kartice, CVC/CVV koda ili podataka iz tokena.
Iz PU savjetuju svima koji posumnjaju da su postali meta ovakvih prijevara da to odmah prijave policiji te provjere sumnjive internetske trgovine putem servisa CERT iffy. Više savjeta o zaštiti od kibernetičkih prijetnji možete pronaći i na stranici Web heroj.
Prethodni članak
Sljedeći članak
TUŽNA VIJEST: Preminuo dr. Višeslav Ćuk: 'Njegova predanost, dobrota i osjećaj odgovornosti ostat će trajna inspiracija'
Foto s mjesta tragedije u Zagorju: Vozač poginuo, na teren stigli vatrogasci, Hitna i policija
Užas u našem kraju: Muškarac upucao drugog muškarca vatrenim oružjem
Snažna eksplozija šokirala Zagrepčane: 'Digla se vatrena gljiva, mislila sam da se srušio Vjesnik'
STRAŠNO: U kući pronađeno dvoje mrtvih! Policija je na terenu
Nakon 10 godina: Drastično poskupljenje u RH dobilo zeleno svjetlo!
TUGA U DINAMU: Preminula je plava legenda
Pliva prijavila nestašice čak četiri poznata lijeka
VREMENSKA PROGNOZA: Evo kakvo nas vrijeme čeka posljednjeg dana ove godine
Prijavite svoje programe i projekte: KZŽ osigurala 40.000 eura za osnaživanje i podizanje kvalitete življenja hrvatskih branitelja
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
Pridružite se Zimskom prebrojavanju ptica vodarica (IWC)
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
