Prethodni članak
Sljedeći članak

U Mariji Bistrici sutra Dan žalosti


Kao što smo već pisali, Mariju Bistricu pogodila je velika tragedija. U prometnoj nesreći jučer su poginule majka (43) i kći (7). U međuvremenu je objavljeno da će sprovodi biti sutra u 15 sati. Stoga je načelnik Općine Marija Bistrica sutrašnji dan proglasio Danom žalosti. Odluku prenosimo u cijelosti:

''Povodom tragične prometne nesreće koja se dogodila dana 5. lipnja 2025. godine, a u kojoj su izgubile živote dvije mještanke Općine Marija Bistrica, proglašavam 7. lipnja 2025. godine Danom žalosti na području Općine Marija Bistrica.

Tijekom Dana žalosti neće se održavati programi i događaji sa zabavnim obilježjima.

Dan žalosti obilježit će se spuštanjem zastava na pola koplja na zgradi Općine Marija Bistrica te na zgradama ostalih institucija i javnih ustanova na području Općine Marija Bistrica koje imaju istaknutu zastavu.

Pozivaju se sve fizičke i pravne osobe koje obavljaju ugostiteljsku djelatnost te organizatori javnih programa i sadržaja da svoje poslovanje obavljaju primjereno Danu žalosti.

Posljednji ispraćaj pok. Lucije Dijanić i pok. Ivane Dijanić održati će se u subotu, 7. lipnja 2025.g. u 15:00 sati na Mjesnom groblju Marija Bistrica.''

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook