Strašna buktinja u Osijeku! Građanima poslano upozorenje: 'Zatvorite prozore, ne izlazite van'
U pogonu osječke tvrtke "Drava international" kod prigradskog naselja Brijest noćas je došlo do požara uskladištene plastike na otvorenom prostoru, koji pokušavaju lokalizirati profesionalne i dobrovoljne vatrogasne postrojbe, izvijestio je osječki gradski Stožer civilne zaštite, piše N1.
Načelnik Stožera, osječki dogradonačelnik Dragan Vulin izjavio je kako požar još uvijek nije pod kontrolom, a uz osječku Javnu vatrogasnu postrojbu, u gašenju su angažirana sva dobrovoljna vatrogasna društva s gradskog područja.
Ističe kako je dojava o požaru zaprimljena oko 40 minuta poslije ponoći, da požar za sada još nije lokaliziran, ali da su na terenu sve raspoložive vatrogasne snage, kao i bageri gradskih tvrtki, kako bi napravili koridor i spriječili širenje požara.
Za sada nema mjerenja, ali s obzirom na ogromne količine dima i plinova građani su pozvani da zatvore prozore i da ne izlaze van zbog mogućeg štetnog djelovanja plinova uslijed izgaranja plastike, poručio je dogradonačelnik Vulin.
Napominje kako je u pitanju požar deponija plastike na otvorenom prostoru, čija se površina procjenjuje na više tisuća kvadratnih metara te da je visina uskladištenih bala plastike oko pet metara, pa je upozorenje građanima o mogućem štetnom djelovanju plinova do daljnjega na snazi.
Na zahtjev Načelnika stožera CZ grada Osijeka aktiviran je sustav za rano upozoravanje – SRUUK putem kojega je poruka poslana 04,50.
Na požarištu su žurne službe koje gase požar te DIP Osijek( tri pripadnika s robotom za gašenje požara, zapovjedno vozilo, kontejner, labudica i kombi vozilo), načelnik STOŽERA CZ OBŽ Mato Lukić, načelnik Stožera CZ Grada Osijeka Dragan Vulin, Žapanijski Vatrogasni Zapovjednik Pakšec,, Pročelnik Područnog Ureda CZ Osijek Zvonko Grgec.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[PROGNOZA VREMENA] Vruće, ali evo kada su mogući pljuskovi
Liječnici upozorili: Ako osjetite i jedan od ovih 10 simptoma, hitno se javite doktoru
Aktiviran SRUUK! Građanima na mobitel stigle SMS poruke upozorenja
Upravo upaljeni generatori: Prijeti nam noćna tuča
Stigao nalog za rušenje kuće koju je Amerikanac kupio za 5000 eura u Zagorju i uredio je
[FOTO] Duž pruge planulo nekoliko požara; Uzrok je iskrenje vlaka?
Oteo oružje zaštitaru pa pobjegao: Policija ga pronašla mrtvog u vozilu
Mnogima omiljeni proizvod povlači se iz trgovina: Pronađena opasna bakterija
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
