Roditelji prijavili vršnjačko nasilje u Karlovcu
Iz škole su slučaj tretirali kao ozljedu u igri
U Karlovcu je u četvrtak, tijekom igre na školskom igralištu, teško ozlijeđen dvanaestogodišnji dječak. Prva informacija bila je da je pao na beton, no ubrzo se doznalo da ga je ozlijedio stariji učenik škole. Roditelji tvrde da je vodstvo škole to prikazalo kao nesretan slučaj, a ne vršnjačko nasilje, zbog čega su sve prijavili policiji i prosvjetnoj inspekciji, piše HRT.
Ozljede na tjemenu, razderotine na licu, ali i potres mozga - u tom je stanju dvanaestogodišnji učenik jedne karlovačke osnovne škole u četvrtak primljen u karlovačku bolnicu. Nesretan slučaj na školskom igralištu - to su roditelji čuli u školi.
- Ja sam dobila informaciju da je doživio nezgodu, dobrih par sati bila uvjerena da je zapravo, pao u igri, ali liječnici su uporno tražili informaciju je li bio na prečki od gola, je li pao s visine, rekla sam da ne znam, da moram provjeriti, kazala je dječakova mama.
Satima poslije, od roditelja drugih učenika koji su bili na igralištu doznali su - što se dogodilo.
- Prilikom zamahivanja nogom prema drugom dječaku, koji mu je prije toga otimao loptu i pogodio ga tom loptom u glavu, moj sin nastavio je trčati za njim, kad je zamahnuo nogom, on mu je povukao nogu, povukao u zrak i lansirao ga na pod na glavu, imao je ozljede visoko na glavi, dodala je dječakova mama.
Zašto to odmah nismo čuli u školi - pitaju se roditelji. Nakon sastanka sa školskom stručnom službom doznali su da škola to smatra nesretnim slučajem, a ne vršnjačkim nasiljem, pa neće biti ni pedagoških mjera.
- Nitko od nadležnih institucija nije bio obaviješten, tek nakon što je moj bivši suprug krenuo i na policiju i obavijestiti ostale institucije, tek tada je škola odlučila reagirati i prijaviti policiji, poručila je majka dječaka.
Dječak je otpušten iz bolnice, još osjeća posljedice događaja, kojeg se ne sjeća. Trebat će vremena za oporavak, a svima u školi treba potpora, i to ne formalna, ističe pravobraniteljica za djecu.
- Vrlo često se, u nastojanju da se udovolji odredbama i postupi po odredbama protokola, gubi iz fokusa žrtva, odnosno počinitelj nasilja, rekla je pravobraniteljica za djecu Helenca Pirnat Dragičević.
Jer o takvim se situacijama mora progovoriti, kao što su odlučili i roditelji dječaka, i sami prosvjetni radnici.
Da se ne izgubi fokus, ističu roditelji ozlijeđenog karlovačkog petaša, i sami prosvjetari, odlučili su javno istupiti. Jer, poručuju, slučaj njihova sina, ne smije ostati statistika, bez rješenja a formalno riješena, piše HRT.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nova tragedija u Zagorju: Jedna osoba smrtno stradala
Vikend u Zagorju: Kada stiže kiša i pljuskovi i do koje se temperature 'penjemo', otkriva Božarov
LIJEPA VIJEST: U OB Zabok rođena 21 beba, ovo su njihove majke
Jurnjava: Kroz Veleškovec 117 km/h, a kroz Dubrovčan 134 km/h
Toplinski val dolazi svome kraju: Evo gdje će biti kiše i pljuskova
Detalji užasa: Uhitili su ženu (37) zbog smrti 71-godišnjeg muškarca
Poznati detalji prometne nesreće u Zagorju u kojoj je smrtno stradao motociklist (33)
Obitelj digla 2000 eura kredita kako bi mogla tjedan dana na more
Dan počinje oblacima i ponekom kapi kiše, a onda slijedi preokret: Evo kakvo nas vrijeme čeka
Kada će se otvoriti bazen u Pregradi? Iz Grada poslali važno upozorenje građanima
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
Što učiniti ako pronađete ptića?
