RAZRIJEŠEN DUŽNOSTI NAČELNIKA POLICIJE: Robert Pavić skrivio prometnu u Velikom Trgovišću, na raskršću nije propustio teretni automobil
Obnašanje dužnosti načelnika policijske uprave prestaje s današnjim danom, a protiv njega će biti pokrenut disciplinski postupak
Vezano uz prometnu nesreću koja se u srijedu, 11. listopada oko 16 sati dogodila u Velikom Trgovišću, a u kojoj je sudjelovao načelnik Policijske uprave krapinsko-zagorske Robert Pavić, iz Policijske uprave poslali su priopćenje. Očevid su proveli policijski službenici očevidne ekipe prometne policije Policijske uprave Zagrebačke.
Priopćenje prenosimo u cijelosti:
Provedenim očevidom je utvrđeno da je načelnik policijske uprave u navedeno vrijeme upravljao službenim vozilom krapinskih registracijskih oznaka, bez policijskih oznaka, kolnikom Ulice Andrije Hebranga (sporednom cestom) u smjeru istoka te, dolaskom do raskrižja sa Zagorskom cestom, ušao u raskrižje skrećući ulijevo nije propustio vozila koja se kreću navedenom cestom s prednošću prolaska. Zbog navedenog u službeno vozilo je naletio teretni automobil zagrebačkih registracijskih oznaka kojim je upravljao 31-godišnjak, koji se kretao u smjeru juga cestom s prednošću prolaska.
Nakon naleta teretni je automobil udario u betonsko-metalnu ogradu obiteljske kuće u vlasništvu 82-godišnjaka.
U opisanoj prometnoj nesreći 31-godišnjak je lakše ozlijeđen te mu je liječnička pomoć pružena u Općoj bolnici Zaboku, a ukupna materijalna šteta koja je nastala procjenjuje se na 50.000,00 kuna.
Zbog izazivanja prometne nesreće s ozlijeđenim osobama protiv načelnika uprave podnijeto je Izvješće o počinjenom prekršaju, a za koji prekršaj je predviđena novčana kazna (Čl. 57. stavak 4., kažnjiv po članku 57. stavak 7., s primjenom članka 293. stavak 2. Zakona o sigurnosti prometa na cestama). Na mjestu događaja su mu izuzeti uzorci krvi i urina te upućeni na vještačenje prisutnosti alkohola u organizmu.
U odnosu na obavljanje dužnosti načelnika policijske uprave, ono prestaje s današnjim danom, a protiv njega će biti pokrenut disciplinski postupak.
Poslove načelnika policijske uprave obavljat će Željko Košutić, dosadašnji zamjenik.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Zabok poražen u drami protiv Splita
Ljubitelji prirode, kulture i tradicije, dođite na zanimljiv program u Radoboj
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
Mala sredina velikih ljudi: Održana prva od četiri volonterske akcije – u centru mjesta posađeno cvijeće
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
