Prethodni članak
Sljedeći članak

Proslavljena zaštitnica župe Zabok, mons. Koren uputio važnu poruku vjernicima papinim riječima


Večernjim misnim slavljem u župi sv. Jelene Križarice u Zaboku proslavljena je svetkovina župne zaštitnice. Misno slavlje predslavio je kanonik Prvostolnog kaptola zagrebačkog i predsjednik Caritasa Zagrebačke nadbiskupije mons. Zlatko Koren uz koncelebraciju svećenika iz dekanata preč. Vladimirom Drnetićem, dekanom, zatim vlč. Anđelkom Horvatićem, vlč. Lukom Slijepčevićem, paterom Franjom Jurinecom i domaćim župnikon Brankom Risekom koji je na početku slavlja pozdravio svećenike, župljane i hodočasnike iz drugih župa.

U propovijedi je mons. Koren naglasio da „blagdan sv. Jelene Križarice slavimo u svibnju, mjesecu posebne pobožnosti Blaženoj Djevici Mariji. U tom mjesecu možemo slobodno reći da susrećemo sve naše majke, ističući na poseban način majku domovinu, majku Crkvu i Isusovu i našu Majku Mariju. Majka je Božja ljubav u ljudskom životu. Ljubav se ne živi riječima, nego se ljubi puninom darivanja. Marija je pod Križem postala Majka svih vjernika, neka Ona moli za sve nas da hodamo hrabro i radosnim i križnim putevima života i postignemo slavu uskrsnuća“, istaknuo je.

Bog na progovara na različite načine te nam je progovorio i kroz Papu Lava XIV koji je nedavno rekao nešto što je toliko moćno i što je izgovorio novinarima, a aktualno je u ovim današnjim vremenima za sve nas. „Razoružajmo komunikaciju – oslobodimo je predrasuda, ogorčenosti, fanatizma i mržnje. Očistimo je od agresivnosti. Nije nam potrebna buka i snaga u riječima, nego komunikacija koja zna slušati i čuti glas onih koji nemaju glasa. Razoružajmo riječi – i time ćemo pridonijeti razoružavanju svijeta. Komunikacija koja je razoružana i koja razoružava otvara pogled na svijet iz nove perspektive i potiče nas na djelovanje u skladu s našim ljudskim dostojanstvom.“ – citirao je izgovorene Papine riječi mons. Koren.

Na kraju homilije okupljene vjernike mons. Koren je pozvao da budemo nasljedovatelji svete Jelene Križarice koja nam može biti primjer istinske ljubavi prema svakom čovjeku.

Na kraju domaćin susreta župnik Risek zahvalio je svima, ponajprije Bogu i svetoj Jeleni na tome danu, mons. Korenu na upućenim riječima, vlč. Željku Horvatu koji je ispovijedao vjernike tijekom misnoga slavlja, čitačima, pjevačima, kao i svim ostalim suradnicima te na kraju svima okupljenima na današnjem slavlju.

Druženje se nastavilo na vanjskom prostoru ispred DVD-a uz sviranje limene glazbe.  

 

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook