Promjenjiv vikend pred nama: Mraz, minusi, a malo će i zasnježiti
Dan će početi hladnim jutrom, u unutrašnjosti i s čestim mrazom, naime temperatura će biti između minus četiri i jedan Celzijev stupanj. Na moru vrijednosti temperature između četiri i devet stupnjeva. Uz promjenljivu naoblaku bit će i sunčanih razdoblja, posebno na sjevernom i srednjem Jadranu, prognoza je RTL – ove meteorologinje.
Na oblačnom jugu padat će mjestimice kiše, a slabe oborine moguće su i ponegdje u središnjim i sjevernim predjelima, prema sredini dana i u gorju. Na kopnu će zapuhati južni i jugoistočni vjetar, a i bura će sasvim oslabjeti i okrenuti na jugozapadnjak i jugo.
Poslijepodne u središnjoj i sjeverozapadnoj Hrvatskoj dosta oblaka, ponegdje i slabe te kratkotrajne oborine, uglavnom kiša, no u višim predjelima i susnježica. Temperatura od tri do pet stupnjeva.
U Slavoniji, Baranji i Srijemu prevladavajuće oblačno, ponegdje uz malo kiše te uglavnom slab do umjeren južni i jugoistočni vjetar. Najviša temperatura bit će od četiri do šest Celzijevih stupnjeva.
Na krajnjem jugu i popodne većinom oblačno i uz mjestimice malo kiše. Drugdje promjenljiva naoblaka i sunčana razdoblja. Navečer i u noći na subotu će ponovno zapuhati sjeverni vjetar i bura, na otvorenom sjeverozapadnjak. Temperatura od 11 do 14 stupnjeva.
Najviše nebeskog plavetnila bit će vidljivo na zapadu zemlje gdje će i prevladavati suho vrijeme uz temperaturu od 9 do 13 stupnjeva te između tri i šest stupnjeva koliko se očekuje u Gorskoj Hrvatskoj. Jugozapadnjak i jugo zamijenit će sjeverozapadnjak, krajem dana uz obalu i bura.
Planirate li obilazak adventskih događanja subota će u unutrašnjosti biti pogodna veći dio dana za takve aktivnosti - bit će suho i djelomice sunčano. U nedjelju stiže jače naoblačenje i oborina, kiša, ali osobito u Gorskom kotaru i snijeg, no za detalje treba još pratiti prognozu iduća dva dana. Vrlo promjenljivo i uz dosta oblaka zadržat će se do sredine tjedna uz dnevnu temperaturu primjerenu dobu godine.
I na Jadranu veći dio subote suh i djelomice sunčan. Naoblačenje i kiša stižu već kasno poslijepodne u Istru i na Kvarner. Do nedjelje proširit će se uz jako i olujno jugo i na ostatak obale. U nedjelju će mjestimice biti obilne kiše, a početak tjedna iako uz manje vjetrovito vrijeme i dalje će biti vrlo nestalno uz povremenu kišu pa i grmljavinu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Velika kiša novca u rujnu: 4 znaka neće znati gdje da stave sav taj novac – sudbina se mijenja preko noći
Peto dijete u obitelji Petek
Prijem za vatrogasce: ''Građani Varaždina u najtežim trenucima mogu računati na vrhunske profesionalce''
Netko je jučer policiji predao 40 komada streljiva: Evo što poručuju iz policije
U Konjščini se ove nedjelje održava 12. biciklijada „Putevima rudara“
Mlada vozačica izazvala kaos na benzinskoj postaji. Evo koliko je 'napuhala'
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
