Piloti HRZ-a spasili trudnicu, sletjeli na helidrom KBC-a
Vojni piloti Hrvatskog ratnog zrakoplovstva jutros su hitno helikopterom prevezli trudnicu iz Orebića na Pelješcu u Klinički bolnički centar Split, objavio je MORH.
U akciji su sudjelovali pripadnici 395. eskadrile transportnih helikoptera 93. krila HRZ-a, a prijevoz je obavljen helikopterom Mi-171Sh.
Poletjeli iz Divulja, trudnicu preuzeli u Orebiću
Dežurna letačka posada, koju su činila četiri člana, poletjela je u 7:35 iz vojarne "Knez Trpimir" u Divuljama prema helidromu Mokalo u Orebiću.
Trudnicu su preuzeli u 8:20, zajedno s dvojicom članova medicinskog tima, nakon čega su nastavili let prema Splitu. Helikopter je u 8:45 sletio na helidrom KBC-a Split, gdje je trudnica predana na daljnju skrb.
Nakon uspješno provedene zadaće, posada se u 9 sati vratila u matičnu bazu u Divuljama.
"Uvijek smo ponosni kad pomognemo u hitnim situacijama"
Kapetan helikoptera, bojnik Nikola Gažo, istaknuo je da je zadaća provedena sukladno planu i važećim procedurama, uz potpunu koordinaciju svih uključenih službi.
"Uvijek smo ponosni kad svoja vojna znanja i vještine možemo iskoristiti da bismo pomogli našim ljudima u hitnim situacijama, a posebno kada je riječ o trudnicama ili djeci", rekao je Gažo.
Iz MORH-a poručuju da je intervencija još jedan primjer spremnosti pripadnika HRZ-a da u svakom trenutku pruže pomoć civilima, posebno u situacijama kada su brzina i sigurnost ključni.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Privremeno se za sav promet zatvara cesta u Zagorju
Stravični prizori! Demolirani auti, rasuta prtljaga - 'Žena je stajala pored i plakala'
DORH završio izvide o solarima u Zagorju: ‘Župan Kolar nije pogodovao investitoru niti zlorabio ovlasti’
Potres na sjeveru Hrvatske: 'Čuo se udar u krov kao eksplozija'
Tragedija na gradilištu: Radnik smrtno stradao, očevid u tijeku
Nove lokacije radova: Danas bez struje 11 mjesta diljem Zagorja
Kako uštjedjeti čak i s prosječnim primanjima? Prijavite se na predavanje i naučite besplatno
Ova 3 znaka do kraja ožujka iznenada dobivaju sve što su zaslužili
DETALJI HORORA: Robert nasmrt zatukao majku i baku, jedno tijelo bacio u septičku jamu! Susjedi: 'Čuo se vrisak'
Zagorje opet u društvu svjetskih velikana: Projekt iz Bedekovčine osvojio prestižnu europsku nagradu
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
Sjajan obiteljski film ''Glavonja'' dolazi u Kino Krapina
