OŠ NOVI MAROF: MEĐUNARODNE MOBILNOSTI UČENIKA TIJEKOM ŠKOLSKE GODINE 2023./2024.
U veljači 2024. učenici osmih razreda OŠ Novi Marof i učitelji Josip Beštek, Ivana Gabričević i Ivona Beštek posjetili su Atenu u sklopu Erasmus + akreditacije koja je OŠ Novi Marof odobrena u trajanju od pet godina.
Ciljevi akreditacije su razvoj IKT vještina, održivi razvoj i dostupnost mobilnosti. Prva Gimnazija Byron iz Atene ugostila je naše učenike i učitelje. Sudjelovali su na predavanjima, radionicama i aktivnostima prilikom čega su se upoznali s održivim razvojem i aktivnostima koje mu doprinose, upoznavajući nove aplikacije i platforme te usavršavajući svoje vještine korištenja poznatih aplikacija. Koristili smo aplikacije Canva, Padlet, GIF maker, Book creator, Chat GPT, ThingLink, Videoleap, Google Forms.
Imali smo i prilike čuti predstavnike “Athens Environmental Foundation Centre” koji su održali predavanje o UN-ovim ciljevima održivog razvoja.
Učiteljice Ivana Gabričević i Ivona Beštek održale su radionice na kojima su hrvatski i grčki učenici izrađivali videa, logo i plakate za promociju održivog razvoja među djecom i mladima.
Učitelj Josip Beštek i ravnateljica Prve gimnazije Byron, Vasiliki Papannou održali su radionicu o održivom razvoju koristeći chat GPT i i ThingLink.
Uz radionice i predavanja imali su priliku upoznati svoje vršnjake, grčku kulturu, te su posjetili atenske znamenitosti kojih ne nedostaje s obzirom da je Atena jedna od najstarijih gradova na svijetu. Tijekom posjeta vidjeli smo gradski botanički vrt , zgrade Parlamenta zajedno sa smjenom počasne straže s vojnicima odjevenim u tradicionalnu grčku vojnu uniformu, Akropolu i Partenon, Monastiraki, Syntagma i Omonia trgove, Piraeus, pješčane plaže atenske rivijere.
Još jednom smo se uvjerili u važnost i korisnost Erasmus + programa Europske Unije, kako za učenike tako i za učitelje.
Prošli tjedan, OŠ Novi Marof ugostila je učenike i učitelje škola iz Grčke, Rumunjske i Cipra u sklopu Erasmus + projekta “ Digital Powered Teaching”. Tijekom mobilnosti upoznali smo se s novim digitalnim alatima Socrative, Videoleap, GIF editor, GIF maker, Canva, WordPress, JeopardyLabs, Stroryboard, Plickers i Microsoft Pilot koje su vodili učitelji OŠ Novi Marof i učitelji zemalja partnera projekta. Uz radionice učenici i učitelji sudjelovali su i u terenskoj nastavi u Zagrebu, Varaždinu, Krapini, Parku prirode Učka, centru za posjetitelje Poklon na Učkoj, otocima Krku i Košljunu te neizostavnim Plitvičkim Jezerima. Učenici su sudjelovali i u sportskim igrama u OŠ Novi Marof.
Zahvaljujemo se svim učenicima naše škole koji su sudjelovali u mobilnosti, njihovim obiteljima, kao i svim djelatnicima škole i sugrađanima koji su nas podržavali i pomogli da ostvarimo svoje ciljeve.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Nova promjena: Od 1. studenog uvodi se naknada za uslugu koja se dosad nije naplaćivala
Ovako se prave faširane šnicle: ne dodaju se ni jaja ni prezle, a ukusnije sigurno niste probali
Novi detalji stravične pucnjave: Sve je počelo u poznatom kafiću, otkriven povod
[PROGNOZA VREMENA] Evo kada su mogući pljuskovi
Krenula teniska liga KZŽ
Josip zbog špageta prijetio cijeloj Vladi RH: 'Sve ću vas pobiti!'
Razbojnici s pištoljem dvaput opljačkali blagajnicu: 'Ne mogu više…'
Saznaju se novi detalji o napadaču iz Čakovca: Bio u zatvoru u BiH, a ovo je pozadina krvavog sukoba...?
[FOTO] Povijest ponovno marširala Krapinom: 13 postrojbi iz cijele Hrvatske stiglo u Zagorje
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
