NAJRANJIVIJE SKUPINE : Krenula nacionalna kampanja osnaživanja žena ‘Sofija’
Počela nacionalna kampanja osnaživanja žena „Sofija“
Udruga za zaštitu i promicanje ljudskih prava SOFIJA, počela je s provođenjem nacionalne kampanje osnaživanja žena „Sofija“.
Početak kampanje obilježen je organiziranjem radionice pod nazivom, “Socijalna izolacija – socijalna zamka za žrtve obiteljskog nasilja”, koja je održana 6. svibnja ove godine, i to putem on-line putem Zoom aplikacije, zbog još uvijek prisutnih mjera socijalne distance.
Cilj radionice bio je da svi sustavi koji sudjeluju u brizi za žrtve obiteljskog nasilja zajednički pokušaju definirati ključne snage koje će im pomoći da žrtvama osiguraju kvalitetnu zaštitu od nasilja i zaštitu od zaraze virusom SARS-CoV-2. Sigurna skloništa, u vrijeme prijetnje zarazom, moraju garantirati i sigurnost od zaraze. Koje situacije su se odjednom pojavile od ožujka 2020. godine te koliko se mogu uspješno i brzo riješiti su teme kojih su se dotaknule stručnjakinje iz neprofitnih sektora, policije, sudstva, pravosuđa, zdravstva i socijalne skrbi. Zaključci doneseni na ovoj radionici odnose na funkcioniranje skloništa, sustava iz kojih dolaze sudionici radionice i zajednička očekivanja i potrebe.
Nacionalna kampanja osnaživanja žena „Sofija“ radi na aktivnom osnaživanju i osposobljavanju žena za nošenje s izazovima u društvu u kojem živimo te njihovom osposobljavanju za aktivnije sudjelovanje na tržištu rada. Stavljamo naglasak na važnost umrežavanja i povezivanja institucija koje su uključene u sustav suzbijanja i prevencije nasilja nad ženama – policije, sudstva, socijalnih službi, organizacija civilnog društva i samih žrtava nasilja.
Aktivnosti nacionalne kampanje Sofija pokrivaju cijelu Hrvatsku i održat će se u svim županijama (21 lokacija) za dvije ciljane skupine - nezaposlene žene, žrtve nasilja te stručnjake koji rade s navedenim skupinama.
Aktivnosti se provode kroz 3 glavne komponente su radionice unaprjeđenja socijalnih vještine, radionice samoobrane i edukacija stručnjaka.
Cjelokupan program doprinijet će osobnom razvoju, podršci i osnaživanju nezaposlenih i zlostavljanih žena. Svi elementi projekta svojevrstan su alat komunikacije, socijalnog uključivanja, savjetovanja i dostupnosti za sve dionike te će doprinijeti povećanju javne svijesti o problematici.
Više informacija potražite na stranici Udruge Sofija i stranici Nacionalne kampanje osnaživanja žena „Sofija“.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Burna noć u Zagorju: Na parkingu ostavila gaćice, odjeću i ružu
[NJIHOV JE DAN] Jako zanimljivo značenje imena današnje slavljenice
Danas počinje polufinale Supertalenta! Evo što će pjevati Zagorec Mario
[FOTO] Ove su ekipe napravile najbolje čvarke, Šimunić: ' Nek Čvrčkijada za dve leti bude do Stubičkih!'
[FOTO UŽIVO] Spektakl u Oroslavju: Čvrčkijada krenula, 50 ekipa u borbi za titulu!
U Zagorju evidentirana 122 prometna prekršaja tijekom vikenda: Evo koliko je napuhao 'rekorder'
[FOTO] Krapina svečano obilježila Dan grada: 'Kod nas se radilo, radi se i radit će se'
Odigrano 2. kolo mini nogometne lige „Terme Jezerčica Gupčev kraj“
TJEDNA PROGNOZA: Evo kakve nas vremenske promjene u Zagorju očekuju do kraja tjedna
Humanitarni program za Udrugu „Nismo same“
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
Kako nastaju poučne staze? – Iza kulisa!
Blagdansko veselje počinje: Sveti Nikola stiže u Westgate
Hranjenje ptica zimi
Black Friday u Vacomu: visoki popusti i red na blagajni!
