Prethodni članak
Sljedeći članak

Hrvatski trgovački lanac iz prodaje povlači vrstu sira, provjerite jeste li ga kupili


Foto: Ilustracija/Pexels.com 

Iz prodaje se u trgovačkom lancu Kaufland povlači jedan mliječni proizvod jer bi mogao predstavljati rizik za zdravlje kupaca. Riječ je o Dalmatinskom siru 45% m.m., 200 g EAN 3858893130888, objavio je Kaufland i dodao da je proizvod povlači iz razloga preventivne zaštite potrošača, prenosi Jutarnji

- Opoziv obuhvaća sve proizvode bez obzira na rok trajanja i broj serije. Tijekom rutinskih provjera utvrđena je prisutnost lizozima (enzima iz bjelanjka jajeta) koji nije naveden na deklaraciji. Zbog moguće alergijske reakcije na jaja/sastavne dijelove jaja, kupci obvezno trebaju poštovati opoziv i ne konzumirati proizvod. Kupci koji nisu alergični na jaja/sastavne dijelove jaja mogu sigurno konzumirati proizvod, dodaje se u priopćenju Kauflanda.

Proizvod je moguće vratiti u sve Kaufland poslovnice, a kupcima će biti vraćen novac neovisno o tome imaju li račun ili ne.

- Tvrtka Dalmatinski sirevi d.o.o. ispričava se svim kupcima proizvoda zbog nastalih neugodnosti, dodaje se.

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook