Hrvati ovih blagdana trošili više nego lani, evo na kojem su mjestu Zagorci
U prosincu je u maloprodaji ostvaren promet od 2,55 milijardi eura, što je rast od 8,14 posto u odnosu na prosinac 2024., pokazuju podaci Hrvatske gospodarske komore (HGK). Broj računa je istodobno povećan za 3,6 posto.
Najveći rast prometa zabilježen je u Požeško slavonskoj županiji, za 11,06 posto, a potom slijede Krapinsko-zagorska županija s 10,79 posto, Ličko-senjska te Vukovarsko-srijemska županija s rastom od 10,16 posto, piše Tportal.
"Rast ukupnog prometa, pa i u navedenim županijama, u prvom redu posljedica je prelijevanja raspoloživog dohotka kućanstava koji, zahvaljujući pozitivnim makroekonomskim pokazateljima, zadnjih godine raste", istaknula je direktorica Sektora za trgovinu HGK Maja Bogović.
Ukupan iznos fiskaliziranih računa u maloprodaji u cijeloj 2025. godini iznosio je 28,3 milijardi eura te je ostvaren rast od 6,5 posto u iznosu te od 0,59 posto u broju računa u odnosu na 2024. godinu.
Najveći rast prometa ostvaren je u Krapinsko zagorskoj županiji, za 10,3 posto na godišnjoj razini, a ta županija ima i najveći rast broja računa od 3,14 posto.
Najjači mjesec po prometu bio je srpanj s ostvarenih više od 2,9 milijardi eura, a najveći rast u odnosu na isti mjesec 2024. godine ostvaren je u travnju (12,41 posto), zbog utjecaja Uskrsa te u lipnju (11,35 posto), zbog izuzetno dobre predsezone, naveli su iz HGK.
Potrošnja u maloprodaji u Hrvatskoj raste već duže vrijeme. Tako je u studenom prema podacima Državnog zavoda za statistiku porasla 32. mjesec zaredom na godišnjoj razini i to za1,4 posto
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kakva sreća. Evo kamo odlazi ogromni Eurojackpot
Vozači, obratite pažnju: S ove udaljenosti kamera za nadzor brzine ne može snimiti vozilo
PROGLAŠENI POBJEDNICI: Najbolje zagorske štrukle ispekla je ekipa OPG – a Micak – Klet Zagorski dvori
Na kućne adrese stižu plave kuverte: Provjerite što bi trebali učiniti ako dobijete poštu
'Popili smo svaki po pet pet pivi, ali problem je jer cijeli dan nismo jeli'
Zagorec KR pobjedom potvrdio drugo mjesto, poraz Gaja
Oroslavje vodilo s dva pogotka prednosti, pa u samoj završnici spašavalo bod
Molitve su konačno uslišane: dva znaka kojima zvijezde brišu suze i otvaraju put prema velikoj sreći
[FOTOGALERIJA] UŽIVO S VODOSPREME: Pogledajte atmosferu s Vanninog koncerta
[FOTO] Poznat pobjednik 58. festivala 'Igrajte nam mužikaši': Slavio Zagorski jal s pjesmom 'Pajdaši'
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
Ne postoji građevina za stanovanje kojoj nije potrebna ventilacija
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno provelo energetsku obnovu zgrade Mače 32A
Oporavljena roda vraćena u prirodu na području Zagorskih Sela
