Hajdaš: Milanović mi šalje goluba pismonošu s Pantovčaka...
Sarkastično je zagorski zastupnik odgovorio Plenkovićevu savjetniku...
Potpredsjednik SDP-a Siniša Hajdaš Dončić i predsjednik Odbora za nacionalnu sigurnost komentirao je za N1 Studio uživo govor ruskog predsjednika Vladimira Putina i aktualnosti u Hrvatskoj. Smatra da su Putinove poruke definitivno poruke prijetnje.
“Putin ne blefira jer je doživio nekoliko poraza i zbog zadržavanja svoje vlasti u Rusiji pokušava cijeli narod učiniti homogenim prema Zapadu te provodi tezu da su Ukrajinci na neki način nacisti i da to sve vojno, organizacijski i logistički potpomaže Zapad”, govori Hajdaš Dončić.
Dodaje kako Putin smatra da je cijeli zapad odgovoran za to. I Hrvatska kao članica EU-a, ako se eskalacija nastavi i on ostvari svoj plan, može biti neizravno pogođena određenim ratnim ili sličnim djelovanjima, navodi.
Govorio je o radikalizaciji te rekao da su premijer Andrej Plenković i predsjednik Zoran Milanović već ranije trebali sazvati Vijeće za nacionalnu sigurnost i neke teme staviti na stol, a ne o tome pričati u javnosti.
“Ako želite biti ozbiljni državnik o tome se ne priča javno, treba stati na loptu. U svakom društvu postoje radikali. Taj virus radikalizma, koji je kao žeravicu bacio HDZ prije pet-šest godina, koristili su desni ekstremi koji su u tom trenutku bili sastavni dio HDZ s ciljem dizanja tenzija u društvu. I kad zapalite nešto, ne možete više vratiti u normalu”, tvrdi.
Dodaje kako postoje tzv. vukovi samotnjaci koji su radikalizirani od dijela društva, ali SOA i dio MUP-a radi dobar posao i ne treba stavljati na pijedastal teme koje smo već prožvakali.
“Oni nisu opasnost za ustavno-pravni poredak Hrvatske, na razni su marginalne statističke greške, ali ne isključujem da bi se oni mogli i dalje umrežavati”.
Komentirao je i izjavu potpredsjednika Odbora za nacionalnu sigurnost Maria Kapulice koji je rekao da on sjednice odbora saziva po uputi Milanovića.
“Da, Milanovic mi šalje goluba pismonošu s Pantovčaka. Sazivam sjednice Odbora kad to odlučim”, poručio je na N1 televiziji.
Dodaje kako ne planira ulaziti u sukob s Kapulicom. “On je principu išao spašavati vojnika Plenkovića, to je bilo nepotrebno”. o je, kako kaže, problem Plenkovića.
“Pao je padobranom u HDZ. Očito nije poznavao te ljude i vjerojatno su mu te županijske zajednice svakog gurale, njegov je problem loše kadroviranje”, smatra Siniša Hajdaš Dončić.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nebo nagrađuje dobrotu: 3 znaka od 21. svibnja ulaze u život pun sreće i obilja
Vozač autom udario u djevojku, ubio je i pobjegao. Policija traga za njime
Na terasi obiteljske kuće ubijen mladić. Policija traga za ubojicom
Mesar otkrio tajnu za najsočnije pečenje: Samo premažite meso ovom tekućinom i bit će mekano kao putar
Novi detalji užasa: Na terasi obiteljske kuće ubio mladića koji mu je dostavio hranu
Užasan vikend na zagorskim cestama. Policija morala dva vozača uhititi
[PROGNOZA VREMENA] Evo kada su mogući pljuskovi
Nesreća na prometnoj cesti. Stvaraju se kolone
Uskoro nestaje struje u nekim zagorskim mjestima.
Kuglačice Frozy Zaboka na kraju treće, kup osvojile kuglačice Zagreba
Cleanaholic studio iz Zaboka postao hit – na vaš poziv stižu u vaš dom ili ured
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
