[FOTO] Prosvjeduju učenici Srednje škole Bedekovčina. Donijeli i transparente
Učenici Srednje škole Bedekovčina jutros prosvjeduju zbog mjera koje su uvedene Protokolom o sigurnosti u školama, kojeg je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih donijelo početkom godine, nakon strašne tragedije koja se dogodila u Osnovnoj školi Prečko.
Učenici su još jučer najavili veliki prosvjed, pojašnjavajući da ih najviše smeta činjenica što se zaključavaju vrata škole, što iz nje ne mogu izlaziti tijekom tzv. malih odmora, već samo za vrijeme velikog odmora. - Može doći do prirodnih nepogoda poput potresa, požara, poplava… ili dojava o bombi, ako što je bila nedavno, i onda bi mi u pravilu trebali čekati da nam netko, tj. čistačica, koja radi svoj posao i nije cijelo vrijeme uz vrata, da nam ona otvori vrata – pojasnili su u najavi prosvjeda.
Planirano je bilo da se okupe u velikom broju na školskom igralištu jutros u 7:20 i izraze svoje nezadovoljstvo, no u tome su ih spriječile loše vremenske prilike koje su jutros stigle i u Zagorje. Stoga su promijenili plan te su odlučili prosvjedovati na ulazu i u hodnicima škole, no zbog toga prosvjed na kraju ipak nije masovan kao što se očekivalo.
Kako se naš fotoreporter uvjerio na licu mjesta, prosvjedu se na kraju odazvao manji broj učenika, možda njih tridesetak, a većina ih je ipak otišla na nastavu.
Ravnateljica Vera Hrvoj nije željela posebno komentirati ovaj događaj, rekavši tek da da se nastava i jutros, kao i svakog dana, održava normalno.
Jedan od učenika koji ipak sudjeluju u prosvjedu rekao nam je kako oni nisu protiv mjera da se podigne sigurnost u školama, ali da zahtijevaju da im se vrata otvaraju i tijekom malih odmora. Stoga su na današnji prosvjed donijeli i transparent s natpisom: 'Škola, a ne zatvor'
Kasnije nam je na redakciju dostavljeno nekoliko fotografija uz napomenu da se više učenika pridružilo prosvjedu, te da je bilo više transparenata.
Podsjetimo, osim zaključavanja vrata, novim protokolom definirano je kako učenici tijekom malog odmora ne smiju izlaziti iz škole, za vrijeme velikog odmora osnovnoškolci ne smiju napuštati dvorište škole, dok srednjoškolci još uvijek mogu. Protokolom je predviđeno i da djelatnici škole dočekuju i ispraćaju stranke koje dolaze u školu zbog čega će roditelji i vanjski posjetitelji morati najaviti svoj dolazak te na ulazu pokazati osobnu iskaznicu ili dokument s fotografijom.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stigao nalog za rušenje kuće koju je Amerikanac kupio za 5000 eura u Zagorju i uredio je
Liječnici upozorili: Ako osjetite i jedan od ovih 10 simptoma, hitno se javite doktoru
[PROGNOZA VREMENA] Vruće, ali evo kada su mogući pljuskovi
Aktiviran SRUUK! Građanima na mobitel stigle SMS poruke upozorenja
Upravo upaljeni generatori: Prijeti nam noćna tuča
[FOTO] Odlično napreduju radovi na rekonstrukciji i dogradnji škole u Svetom Križu Začretju
Najljepša vijest: Rođena 21 beba u Zagorju, ovo su imena rodilja
Kolar o otpadu u Poznanovcu: 'Svi su sve znali. I ja sam sve znao, ali nisam imao ovlasti ništa učiniti'
Strašno nevrijeme u Sloveniji: Muškarca kod Celja ubio grom
Sutra u Maclju posljednji ispraćaj i pokop 500 hrvatskih žrtava ekshumiranih iz grobnica u Sloveniji
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
