FOTO: Dan nakon apokaliptičnih scena: Vatrogasci nastavljaju borbu
Stanje na požaru na području Piska (Splitsko-dalmatinska županija) za koji je ŽVOC Split zaprimio dojavu dana 21. lipnja u 06:35 sati je zadovoljavajuće. Požarom je zahvaćena trava, nisko raslinje, makija i borova šuma na trenutno procijenjenoj površini od 300 ha. Tijekom gašenja požara ozlijeđen je jedan vatrogasac i nekoliko građana. Zbog požara došlo je do oštećenja više vozila i stambenih objekata. Pripadnici protupožarnih namjenskih organiziranih snaga s dvije gumene brodice iz sastava Hrvatske ratne mornarice (HRM) u suradnji s plovilom MUP-a i civilnom brodicom sudjelovali su u evakuaciji stanovnika na području Marušića te su prevezli 25 osoba.
U gašenju požara sudjelovalo je ukupno 200 vatrogasaca s 50 vatrogasnih vozila s područja županije i IVP Split, pet protupožarnih zrakoplova Canadair CL 415 te dva Air Tractora. U pripravnost su stavljene vatrogasne snage iz Dubrovačko-neretvanske, Šibensko-kninske, Koprivničko-križevačke i Osječko-baranjske županije kao i pripadnici intervecijskih vatrogasnih postrojbi iz Zadra, Šibenika i Dubrovnika.
Zbog povoljnije situacije na požarištu ukinuta je pripravnost vatrogasnih snaga iz Koprivničko-križevačke i Osječko-baranjske županije kao i pripadnika intervecijskih vatrogasnih postrojbi iz Zadra, Šibenika i Dubrovnika.
- Noć je protekla mirno. Oko 150 vatrogasaca je bilo angažirano na području Piska. Bilo je povremene pojave vatre, ali je to sve brzo sanirano. Vatrogasci će i dalje nastaviti sa sanacijom požarišta – rekao je glavni vatrogasni zapovjednik Slavko Tucaković.
Jučer je izbio još jedan veći požar na području Makarske. ŽVOC Split je u 12:14 sati zaprimio dojavu o požaru otvorenog prostora između Velikog Brda i Makra kod Makarske. Požarom je bila zahvaćena makija i borova šuma ukupne procjenjene površine od 3 ha. U gašenju požara sudjelovalo je ukupno 106 vatrogasaca s 25 vatrogasnih vozila iz JVP Makarska, DVD-a Tučepi, Promajna, Podgora, Makarska, Baška Voda i Drvenik. Na požarištu su djelovala i dva protupožarna zrakoplova Canadair CL 415. Požar je ugašen u 16:20 sati.
Požari u Splitu i kod Mratova
Dana 21. lipnja u 14:38 sati ŽVOC Split zaprimio je dojavu o požaru otvorenog prostora na području Kopilice (Split). Požarom je bila zahvaćena trava na površini od 2 ha. U gašenju požara sudjelovalo je ukupno 29 vatrogasaca s devet vatrogasnih vozila iz JVP Split, DVD-a Split, Vranjic, Žrnovnica i Solin. Požar je ugašen u 19:13 sati.
Dana 21. lipnja u 12:14 sati ŽVOC Šibenik zaprimio je dojavu o požaru otvorenog prostora između Nečvena i Mratova. Požarom je bila zahvaćena trava, nisko raslinje i makija ukupne procjenjene površine od 1,5 ha. U gašenju požara sudjelovao je 21 vatrogasac sa sedam vatrogasnih vozila iz IVP Šibenik, JVP Drniš, DVD-a Knin, Sveti Juraj Kistanje, Dubravice, Drniš i Promina. Požar je ugašen 22. lipnja u 00:41 sati.
Zbog vremenskih uvjeta koji pogoduju izbijanju požara, HVZ poziva sve građane na oprez. Ukoliko vidite požar ili dim, odmah zovite vatrogasce na 193.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kakva sreća. Evo kamo odlazi ogromni Eurojackpot
Vozači, obratite pažnju: S ove udaljenosti kamera za nadzor brzine ne može snimiti vozilo
PROGLAŠENI POBJEDNICI: Najbolje zagorske štrukle ispekla je ekipa OPG – a Micak – Klet Zagorski dvori
Na kućne adrese stižu plave kuverte: Provjerite što bi trebali učiniti ako dobijete poštu
'Popili smo svaki po pet pet pivi, ali problem je jer cijeli dan nismo jeli'
Zagorec KR pobjedom potvrdio drugo mjesto, poraz Gaja
Oroslavje vodilo s dva pogotka prednosti, pa u samoj završnici spašavalo bod
Molitve su konačno uslišane: dva znaka kojima zvijezde brišu suze i otvaraju put prema velikoj sreći
[FOTOGALERIJA] UŽIVO S VODOSPREME: Pogledajte atmosferu s Vanninog koncerta
[FOTO] Poznat pobjednik 58. festivala 'Igrajte nam mužikaši': Slavio Zagorski jal s pjesmom 'Pajdaši'
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
Ne postoji građevina za stanovanje kojoj nije potrebna ventilacija
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno provelo energetsku obnovu zgrade Mače 32A
Oporavljena roda vraćena u prirodu na području Zagorskih Sela
