Fantastični Gaj odveo Lokose do produžetaka

Hrvatski nogometni kup 1/16F: Gaj Mače – Lokomotiva 2:3

Veliki praznik nogometa u Maču. Osvajač zagorskog kupa Gaj Mače u šesnaestini finala hrvatskog nogometnog kupa dočekao je zagrebačku Lokomotivu. Kiša je na početku kvarila dojam, ali je i ona brzo odustala. U prvih 45 minuta razlika u ligama se nije vidjela i zapravo Gaj je ostavio bolji dojam, Gosti bez udarca u okvir gola, Gaj dva puta ozbiljno zaprijetio pa se Zagorac na golu Lokomotive Hendija morao jako potruditi da obrani udarce Šabana i Haramusteka. U 56. minuti Lokomotiva je došla do vodstva, ali nažalost iz jako sumnjive situacije. Lopta je ubačena pred gol, Bobinec ju je već imao u rukama, stvorila se gužva u 5 metara u kojoj su gosti kretali na njega. Teško je bilo vidjeti, no lopta mu je izbijena iz ruku, a u gužvi se najbolje snalazi Roko Šimić i zabija za 0:1. No, uporni Gaj se vraća i Ščuric u 75. minuti nakon ubačaja iz kornera izjednačava na 1:1. No, Pivarić u 81. minuti glavom pogađa za 1:2, iako je i kod tog udarca iskusni nekadašnji vatreni malo odgurnuo Krpanca. No, tu nije kraj drami u Maču. Šaban bježi u 2. minuti nadoknade s lijeve strane i pogađa na prvu stativu ispod Hendije za 2:2 i produžetke. No, već u 94. minuti Kovačević prima jednu loptu na 14 metara, okreće se i precizno pogađa za 2:3. Gaj se ni tada nije predao, stvarao je šanse, ali Lokomotiva se obranila i ipak izborila osminu finala hrvatskog nogometnog kupa. No, Gaj zaslužuje sve čestitke.

Danijel Tomašković, trener NK Gaj Mače: ''Sve čestitke ekipi na borbi i na stvarno odličnoj utakmici. Hvala divnim navijačima koji su nas nosili 120 minuta. Mi smo dali sve od sebe, držali smo rasporeda i dogovora i teren je bio na našoj strani…Još jednom čestitke igračima.''

Goran Tomić, trener NK Lokomotiva: ''Specifična i tipična kup utakmica. Čestitam Gaju, odigrao je stvarno odličnu utakmicu, na granici svojih mogućnosti, na jednom izrazito zahtjevnom i teškom terenu. Nama je najbitniji prolazak i to smo ostvarili.''

Mario Brlečić (Gaj Mače): ''Bila je to tvrda i teška utakmica protiv jednog odličnog protivnika. Mislim da je Lokomotiva nagrada svima nama za sve kaj smo napravili do sada u ovoj sezoni. Mi smo iskoristili to kaj je teren bio malo teži i u jednoj fizičkoj igri smo dobro parirali. Na kraju mislim da se ipak pokazala kvaliteta više i da je Lokomotiva zasluženo pobijedila''.

Oliver Petrak (Lokomotiva): ''Čestitam Gaju na dobroj atmosferi i na dobroj utakmici. To su sve dečki koji su igrali manje-više i 1. ligu i jako smo ih respektirali prije utakmice. Znali smo da će biti teška utakmica, još plus kiša, teren i stvarno su nam pružili dobar otpor. Tako da na kraju krajeva, možda malo i na mišiće smo dobili ovu utakmicu, ali čestitke Gaju i puno sreće dalje u sezoni.''

GAJ MAČE – LOKOMOTIVA 2:3 (2:2, 0:0)

MAČE: igralište Gaja, GLEDATELJA: 400, SUCI: Čužić (V. Gorica), Mioković (Sisak), Benković (Zaprešić), Mlinarić (Sisak).

STRIJELCI: 0:1 Šimić 56, 1:1 Ščuric 75', 1:2 Pivarić 81', 2:2 Šaban 90+2', 2:3 Kovačević 94'

GAJ MAČE: Bobinec, Deak, Brlečić (Postonjski 94'), Krpanec (K) (Iskrić 85'), Sambol, Haramustek, Šaban, Cvtila (rihtar 82'), Vukadin, Ščuric, Maloča. TRENER: Danijel Tomašković

LOKOMOTIVA: Hendija, Marković, Kovačić, Šimić (Vojković 76'), Petrak (Kovačević 76'), Sammir, Pivarić, Kolinger (K), Aliyu (Ibishi 66'), Karačić, Acquah (Đira 66'). TRENER: Goran Tomić

ŽUTI KARTONI: Cvrtila (Gaj Mače) 33', Petrak (Lokomotiva) 59', Pivarić (Lokomotiva) 72', Vukadin (Gaj Mače) 83', Maloča (Gaj Mače) 86', Vojković (Lokomotiva) 87', Kovačević (lokomotiva) 100', Brlečić (Gaj Mače) 111'