Dva dana dobre glazbe u Zaboku! Stiže drugo ljetno izdanje COOL pozornice ispred Regeneratora
Foto: Marina Uzelac
Drugo ljetno izdanje COOL pozornice ispred Regeneratora u dva dana donosi program kojem je u fokusu glazba.
Pozornicu otvara kantautor Ivan Ščapec u solo formatu Eine. Zamijenio je gitaru sintićima i izbacio 'Blanket Fort Session' , izdanje pod dekicom.
Drugi dan nastupa Toni Šarić, osnivač i umjetnički direktor Festivala dokumentarnog rock filma - DORF. Toni će predstaviti kapitalnu monografiju DORF-a, nakon čega slijedi projekcija filma Sanjalice, nagrađenog na posljednjem DORF-u.
SRIJEDA, 23. srpnja u 20:00 – Regenerator, Zabok
Eine izvodi Ivan Ščapec. To je prostor koji mu dopušta da izvodi svoje pjesme iz raznih razdoblja i projekata (Seine, litl itali, Vlasta Popić), kao i mnoge obrade dragih mu autora. Do sada je izbacio niz EP izdanja i singlova, a sudjelovao je i na kompilaciji 'Zagreb Calling' koja je osvojila glazbenu nagradu Porin.
U suradnji s redateljicom Marinom Uzelac snimio je electro-session u dnevnoj sobi koji se sastoji od tri pjesme. Nakon prvog singla ' Gori ', na red su došli 'Podočnjaci', pjesma skinuta s njegovog istoimenog posljednjeg EP-a koji je na YouTubeu predstavljen kao Blanket Fort Session.
Četvrtak, 24. srpnja u 20:00 – Regenerator, Zabok
Festival dokumentarnog rock filma DORF jedinstven je kulturni projekt i festival koji već 18 godina spaja glazbu i film. Na promociji će sudjelovati Toni Šarić, osnivač i umjetnički direktor DORF-a, koji će iz prve ruke podijeliti zanimljivosti iz bogate povijesti festivala, anegdote iza kulisa te kako je DORF postao prepoznatljivo ime među ljubiteljima dokumentarnog filma i glazbe.
DORF monografiju je uredio i oblikovao dizajner Martin Peranović. Ona donosi pregled dosadašnjih izdanja festivala, retrospektivu svih prikazanih filmova, gostovanja u 84 grada, popratnih programa i brojnih suradnji, uz mnoštvo fotografija i svjedočanstava koja bilježe duh DORF-a kao jedinstvenog regionalnog kulturnog fenomena.
Četvrtak, 24. srpnja u 21:00
Nakon promocije monografije program se nastavlja uz dokumentarni film Sanjalice, emotivnu i inspirativnu priču o prvom ženskom rock-bendu u Jugoslaviji, koji je nastao u Beogradu 1960-ih godina. Povijest ženskog pisma u rock glazbi počela je s Dodom, dvije Ljilje i Nenom, koje su kao srednjoškolke započele uzbudljivu i kratku avanturu. Vratite se u početak rock'n'rolla, prisjetite nekih cool trenutaka iz prošlosti i – možda dobijete inspiraciju.
Ovaj neovisni dokumentarac prošle je godine osvojio nekoliko nagrada za najbolji film, između ostalih i na 18. izdanju Festivala dokumentarnog rock filma DORF u Vinkovcima. Žiri DORF-a posebno je istaknuo “zapanjujuću količinu truda u istraživanju arhivske građe” i “vještu montažu koja stvara toplu i ljudsku priču”.
Organizator je Građanska organizacija za kulturu (GOKUL) u suradnji s Centrom urbane kulture Regenerator. Program je potpomognut sredstvima Hrvatskog audiovizualnog centra, Ministarstva kulture i medija RH i Zaklade ''Kultura nova'', a ulaz je slobodan.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Liječnica otkriva: Ključ za duži život nije ni u prehrani ni u vježbanju, već u ovoj navici
Od danas skuplji računi: 'Dobro jutro, Hrvatska! Uživajte u lijepom nedjeljnom danu'
[VIDEO] Zagorci preuzimaju kuhače kulinarskog showa 'Večera za 5'
Šok u Zagorju: Policija zaustavila vozača, a nakon otkrića ga uhitila i odvela na sud!
Zagorje: Nesreća na državnoj cesti, dvije osobe prevezene u bolnicu
Održana sjednica stožera civilne zaštite KZŽ: 'Građani mogu biti mirni, naše službe spremne su na sve situacije'
Prometni kolaps u Zagorju: Stvaraju se velike kolone – 'Nemoguće je probiti se do Zaboka'
STRAVIČNE SCENE: Kamion prepolovio automobil: 'Ovo što sam vidio je strašno'
Hitno upozorenje: Povlači se popularni dodatak prehrani - utvrđena je opasna bakterija
Konačno potpisan ugovor: Kreće izgradnja brze ceste do Marije Bistrice
Istraživanje otkrilo bogatstvo riba i školjkaša rijeke Sutle
Predstavljanje rezultata istraživanja „Mala rijeka, veliki svijet: ribe i školjkaši rijeke Sutle“
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Organskom gnojidbom do boljeg uroda voća i povrća - sad je pravi trenutak
Dođite u Klanjec i upoznajte skriveni svijet rijeke Sutle
