DRŽAVNI INSPEKTORAT: Neki trgovci prodaju ulje, šećer, mlijeko iznad dopuštene cijene
U tjedan dana obavljeno je ukupno 106 inspekcijskih nadzora u kojima je utvrđeno 11 povreda odnosno prodaja proizvoda iznad najviše dopuštene maloprodajne cijene
Tržišna inspekcija Državnog inspektorata od stupanja na snagu Odluke o iznimnim mjerama kontrole cijena određenih prehrambenih proizvoda, a kojom se određuje najviša razina maloprodajne cijene određenih prehrambenih proizvoda radi sprječavanja negativnih učinaka promjena pojedinih cijena na području Republike Hrvatske, provodi inspekcijske nadzore primjene navedene Odluke, priopćili su iz Državnog inspektorata.
U tjedan dana obavljeno je ukupno 106 inspekcijskih nadzora u kojima je utvrđeno 11 povreda odnosno prodaja proizvoda iznad najviše dopuštene maloprodajne cijene određene Odlukom, i to za proizvode:
• jestivo suncokretovo ulje,
• UHT mlijeko s 2,8 % mliječne masti,
• bijeli kristalni šećer,
• brašno T-550 glatko,
• te svinjski vrat s kostima.
Pri provedbi nadzora, sukladno Zakonu o zaštiti potrošača u slučaju prodaje proizvoda iznad najviše dopuštene maloprodajne cijene trgovcu se zabranjuje nepoštena odnosno zavaravajuća poslovna praksa te se poduzimaju propisane prekršajne mjere temeljem Zakona o zaštiti potrošača. Nadzorne aktivnosti se nastavljaju i u narednom razdoblju, zaključuje se u priopćenju.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
Više od 400 gostiju stiže u Zagorje: Sprema se vinska i gastro fešta među kletima, ulaznice su u prodaji!
Paprike zalijte ovom domaćom otopinom: Dobit ćete nikad bolji urod
Kazneno prijavljena: Djevojka koja je pretukla Filipinca ide u pritvor
Velika promjena u novom školskom kalendaru! Vraćaju se zimski praznici u dva dijela
Stiže velika promjena oko povratne naknade: Više nećemo skupljati samo plastične boce
Kreću radovi uređenja staze opremljene klupama i rasvjetom u Konjščini
Stižu nova pravila o kreditima: Bit će stroža, a banke ostaju bez jedne od omiljenih praksi
Može li Gaj Mače pomoći Zagorcu KR?
Izmjene Zakona: Lokalne vlasti odlučivat će o prodaji alkohola
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
