Darivano 53 – je malih Zlatarščana i njihovih roditelja
Veselo u zlatarskom parku
U sklopu Proljetnih dana kulture danas je u zlatarskom Parku hrvatske mladeži bilo veselo. U organizaciji DND – a Zlatar održane su tradicionalne dječje igre, a na štandovima su se predstavile udruge i OPG – ovi, a sve prisutne nastupom su uveselile i Belečke mažoretkinje.
Već tradicionalno, u sklopu obilježavanja Dana grada Zlatara, održano je i darivanje roditelja djece rođene u prošloj godini, njih 53 – je, za što je izdvojeno 187.000 kuna.
-Drago mi je da i danas tradiconalno uz dan grada darujemo novorođenčad odnosno njihove roditelje novčanim naknadama. Prije par godina povećali smo naknade, od 2000 kuna pa sve do 20000 kuna, ovisno o broju djece u obitelji. Ove godine je 53 mališana, dvoje više nego godinu prije, a veseli me da ima nekoliko obitelj s petero djece koje danas darujemo. Imamo s jednim, dvoje, troje i petero djece, jedino nema obitelji kojima je ovo četvrto dijete u obitelji. Iako je ovo lijepa svečanost kada se svi okupimo, neki roditelji čekaju po godinu dana darivanje, pa Gradsjo vijeće razmišlja o tome da darivanje napravimo češće, možda tromjesečno. Drago mi je da Grad može što više pomagati roditelje i da provodimo projekt 'Rastimo zajedno – djeca i grad', gdje zadnjih par godina sve usmjeravamo više na djecu, kako bi mlade obitelji koje ovdje žive ovdje i ostale, a i da privučemo nove mlade obitelji – rekla je gradonačelnica Jasenka Auguštan – Pentek.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Uništava srce i jetru: Najgora je namirnica na svijetu, a Hrvati je jedu kao ludi
GLASAJTE ZA ZABOK! Projekt „Izvan fokusa“ želi progovoriti o ADHD-u i mentalnom zdravlju mladih
Oroslavska 'Ljetna pozornica' uspješno završila, a zaposlenicima stiže lijep bonus: 'Ispravno je taj trud prepoznati i nagraditi'
Čak šest darivatelja ima 100+ darivanja: Zabočka akcija prikupila 92 doze krvi
Spaljivao suhe grane, a onda je buknuo požar: Detalje objavila PU krapinsko-zagorska
Muškarcu (86) stablo prikliještilo dio tijela, prevezen je u OB Zabok
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
