[BOWLING] Oroslavčan Roko Knezić s BK Nomad prvak Hrvatske u trojkama

Roko je 14-godišnjak iz Oroslavja koji je aktualni juniorski prvak Hrvatske do 18 godina i osvajač seniorskog kupa Hrvatske

U nedjelju 29. rujna na kuglani Rock'n'Bowl u Zaprešiću održano je Prvenstvo Hrvatske u bowlingu za trojke.

Nakon četiri igre kvalifikacija najuspješnija je bila ekipa BK Nomad iz Zagreba, ispred BK Medonja iz Varaždina, BK Trešnjevke i BK TNT iz Velike Gorice. U polufinalu je BK Nomad pobijedio BK TNT, a BK Medonja ekipu BK Trešnjevke.

U finalu je nakon vrlo izjednačene borbe BK Nomad pobijedio BK Medonju sa samo pet čunjeva razlika 563-558.

Za pobjedničku ekipu BK Nomad nastupili su Marin Vedriš, Vedran Vedriš i Roko Knezić iz Oroslavja. U subotu 28. rujna Roko je vrlo uvjerljivo pobijedio i na 3. Zagrebačkom turniru mladih, koji se održao u Zagrebu. Roko je 14-godišnjak iz Oroslavja koji je aktualni juniorski prvak Hrvatske do 18 godina i osvajač seniorskog kupa Hrvatske.

Trebao je u studenome ove godine braniti boje Hrvatske na svjetskom kupu u Indoneziji, ali zbog nedostatka financijskih sredstava nažalost neće sudjelovati u tom natjecanju.