BEROŠ PUŠTEN IZ ZATVORA: "Zahvaljujem institucijama što rade svoj posao"
Foto: Screenshoot N1
Nakon što je ispitano svih sedam svjedoka na koje je mogao utjecati, bivšim ministar Vili Beroš pušten je iz istražnog zatvora, javlja N1.
Beroš je u prolasku rekao par riječi i zahvalio institucijama što rade svoj posao.
“Nije bilo lako ni ugodno, ali ovo je prilika za mentalnu higijenu. Vjerujem da će institucije i dalj raditi svoj posao i da ću dokazati svoju nevinost”, rekao je.
Dodao je da za Hrvoja Petrača nikada u životu nije vidio.
Upitan je i o opciji 6+6 plaća koje je uzeo.
Uhićen je 15. studenog po nalogu USKOK-a koji ga tereti za trgovanje utjecajem u aferi s prodajom robotskih uređaja za četiri bolnice.
Uz njega su osumnjičeni i Krešimir Rotim, koji nije ni završio u istražnom zatvoru jer je priznao navode Uskoka, te Saša Pozder, vlasnik tvrtke koji je, prema Rotimovim riječima, davao mito Berošu.
Njih trojicu Uskok tereti i za udruživanje u zločinačku organizaciju, te davanje i primanje mita. To mito je jedan robotski uređaj što ga je prema sumnjama USKOK-a, Rotim dobio od Saše Pozdera.
Protiv Pozdera je predložen 21 svjedok, pa će još neko vrijeme ostati u istražnom zatvoru.
Bit će zanimljivo vidjeti hoće li USKOK zaključiti da postoji opasnost od utjecaja na još neke svjedoke nakon što prouči spis Europskog tužiteljstva, piše N1.
Europsko tužiteljstvo osumnjičilo je, naime, Beroša za primanje mita, kao i za pripadnost zločinačkoj grupi koju je predvodio Hrvoje Petrač. USKOK tek mora odlučiti hoće li prihvatiti dokaze EPPO-a, odnosno na koji će način nastaviti njihovu istragu.
Odluka o žalbama
U međuvremenu je izvanraspravno vijeće Županijskog suda u Zagrebu donijelo odluku o žalbama što su ih okrivljenici u ovom slučaju podnijeli na odluku o određivanju istražnog zatvora. Većina žalbi je odbijena, no neke odluke su preinačene. Tako za Novicu Petrača, koji se u međuvremenu predao više ne postoji opasnost od bijega, no istražni zatvor mu je i dalje određen zbog opasnosti od utjecaja na svjedoke i ponavljanja kaznenog djela.
I za dr. Gorana Roića više ne postoji opasnost od ponavljanja kaznenog djela, budući da je razriješen s dužnosti ravnatelja Klinike za dječje bolesti u Zagrebu. Tako će i on, nakon što budu ispitani svi svjedoci, biti pušten na slobodu.
O žalbi Nikole Petrača, koji se predao u petak, izvanraspravno vijeće nije još odlučivalo, piše N1.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nova tragedija u Zagorju: Jedna osoba smrtno stradala
Vikend u Zagorju: Kada stiže kiša i pljuskovi i do koje se temperature 'penjemo', otkriva Božarov
LIJEPA VIJEST: U OB Zabok rođena 21 beba, ovo su njihove majke
Toplinski val dolazi svome kraju: Evo gdje će biti kiše i pljuskova
Jurnjava: Kroz Veleškovec 117 km/h, a kroz Dubrovčan 134 km/h
[FOTOGALERIJA] Oroslavje slavi svoj dan: ‘Pred nama je još puno posla. Obećavam samo jedno – delali bumo’
Kao da se nebo otvorilo: 3 znaka ovog vikenda ostavljaju brige iza sebe i dočekuju sretnije dane
NK INKOP Poznanovec slavi 50 rođendan uz tradicionalni, nogometni turnir
Hitna intervencija: Muškarac pronađen ozlijeđen u parku, policija istražuje što se dogodilo
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
Što učiniti ako pronađete ptića?
