[4. NL – SREDIŠTE 5. KOLO: STRAŽA – KARLOVAC 1919] Karlovac slavio u Humu na Sutli

Straža je u subotu u 5. kolu 4. NL središte dočekala Karlovac. Nakon sjajne pobjede tjedan dana ranije protiv Segeste, u tjednu je uslijedio poraz u zagorskom derbiju kod Mladosti u Zaboku, pa mladoj momčadi nije bilo nimalo lako već u subotu se suprotstaviti još jednoj jakoj i iskusnoj četveroligaškoj ekipi, Karlovcu, klubu koji pamti i još bolje dane i u svojoj povijesti ima i nastup u 1. HNL. Karlovac je poveo već u 7. minuti. Nakon greške Matije Konjića, Enes Novinić ja zabio za 0:1.

Domaćini su mogli izjednačiti već u 9. minuti, kada je udarac Dennisa Krsnika otišao malo pored stativ. Gosti su imali još dvije prilike u prvih 45 minuta. U 34. minuti Krunoslav Drašković obranio je udarac Ivanu Mamiću, a u 38. i Noviniću Straža prijeti u 44. minuti kada je Matija Biruš Nabacio, a David Janžek u izglednoj poziciji loše pucao, pa golman Ivan Jurić-Bare nije imao težak zadatak. Straža je sjajno otvorila nastavak. Već u 48. minuti Sven Kučiš ubacuje jednu loptu, koja dolazi do Ivana Firera. Iskusni Slovenac nema problema i zabija za 1:1. No, slavlje domaćina je kratkog vijeka. Već u 49. minuti Karlo Leško se na centru poskliznuo, Mamić uzima loptu, prolazi tri igrača i pogađa za 1:2. Tu domaća kola kreću nizbrdo. Novinić iz kontre u 55. minuti zabija za 1:3, pa Karlo Joha u 64. za 1:4, nakon greške obrane. U 66. domaćini mogu smanjiti, ali Biruš ne koristi dobru priliku. S druge pak strane Novinić ih korsiti i golovima u 76. i 88. minuti diže na 1:6. Desetak minuta pred kraj utakmice Biruš je zbog ozljede izašao van, no i sa 10 igrača, Tibor Kantoci je u 90. minuti postavio konačnih 2:6.

Još članaka iz "Vijesti"

Magla mjestimice smanjuje vidljivost u Gorskom kotaru, Lici, dijelu Dalmacije i Slavonije, a ima je i na autocestama A1 između tunela Mala Kapela i čvora Skradin, A3 Bregana-Lipovac između Velike Kopanice i Lipovca te A6 Rijeka-Zagreb između tun...