FOTO: Održano 28. Gljivarenje v Stubakima! Iz šume su se nosile pune košare
Stubičke Toplice su ove subote ponovno postale omiljeno jesensko okupljalište gljivara, izletnika i ljubitelja prirode! Održana je 28. manifestacija 'Gljivarenje v Stubakima', koja već gotovo tri desetljeća čuva tradiciju, promiče ljubav prema prirodi i gljivama te okuplja stotine sudionika iz cijele Hrvatske.
Šetnja šumom, branje gljiva, stručna determinacija uz legendarnog mikologa Mladena Strižaka, mirisi gljivarskih i lovačkih kotlića, fiš paprikaša i zagorskih delicija, domaći proizvodi OPG-ova te dobra glazba - sve to i ove je godine ispunilo predivan prostor parkinga na Pili podno Medvednice.
Načelnik Josip Beljak istaknuo je kako je riječ o manifestaciji koja povezuje generacije i svake godine pokazuje koliko ljudi vole boravak u prirodi i zajedništvo.
- Tko jednom dođe - vraća se opet. To nam je najveća nagrada - poručio je Beljak.
Direktorica TZ Općine Stubičke Toplice, Bernarda Ivček, zahvalila je svim udrugama i entuzijastima koji već godinama daju svoj doprinos, a Mladen Strižak naglasio da su upravo ovakvi susreti zaslužni što u Stubakima već godinama nema trovanja gljivama - jer edukacija i sigurnost dolaze na prvo mjesto!
Uz zagorske specijalitete, domaće vino i veselu atmosferu, 'Gljivarenje v Stubakima' još jednom je potvrdilo da je jedna od najljepših jesenskih manifestacija u Zagorju – dio programa 'Jesen u Zagorju' i ponosna tradicija destinacije Zagorje - bajka na dlanu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Biljka koju su naše bake sadile uz ogradu opet je veliki hit. Sada je žele vrtlari diljem svijeta
Eksplozija u kući, žena hitno prevezena u bolnicu
Požar u Zagorju: Gori obiteljska kuća, na terenu policija i vatrogasci
Prognostičar objavio kad sve možemo očekivati grmljavinske pljuskove u Zagorju
Užas u Pavlovcu: Pet pasa izgrizlo muškarca, vlasnica dobila kaznu
Glazbena šetnja kroz festivalsku prošlost
Bilo je svega na zagorskim cestama ovoga vikenda. Policija objavila detalje
[PROGNOZA VREMENA] Opet pljuskovi i grmljavina, pa preokret
Ljetni horoskop za 27. srpnja: Kome zvijezde donose preokret?
Perica Vidak: ''Ne bojim se ničega, mislim da nas čeka još jedna lijepa sezona''
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
Što učiniti ako pronađete ptića?
Započelo uređenje ulaza na Novom groblju u Tuhlju
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. nastavlja ulaganja u energetsku obnovu – dovršena obnova zgrade u Zlataru, Matije Gupca 1
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno privelo kraju još jedan projekt energetske obnove u Zlataru
