Zagreb okrenuo iz sumnjivih situacija

4. NL – središte skupina A: 16. kolo: Straža – Zagreb 1:2

Krenuo je proljetni dio u 4. NL središte, skupina A. U 16. kolu Straža je dočekala Zagreb. U borbi za opstanak svaka je utakmica za Stražu važan. Na početku proljetnog dijela, u Hum na Sutli stigao je Zagreb, nekadašnji prvoligaš, klub slavne prošlosti, ne i sadašnjosti. Jedna i druga momčad u zimskom prijelaznom roku nisu napravile velike promjene u igračkom sastavu tako da se očekivala tvrda i neizvjesna utakmica. Utakmica je krenula sa jakim tempom sa puno tehničkih pogrešaka kako sa jedne tako i druge strane. Bilježimo tri kornera kod domače momčadi i dva kornera  kod gostiju, te bez direktnog udarca prema golu. U 40. minuti grešku gostujućeg vratara, kratko dodavanje bočnome igraču, koristi Viktor Beram koji ju presijeca i sa dvadesetak metara prebacuje vratara Zagreba i postiže pogodak. Straža vodi 1:0. Negledljivo prvo poluvrijeme ,sa dosta trke, želje, borbenosti kod jedne i druge ekipe, međutim bez pravih šansi. Drugo poluvrijeme puno bolje i sadržajnije. Straža je krenula odlučnije, orijentirala se prema naprijed, pokušavala doći do drugog pogotka i time riješiti pobjednika. Stvorila je nekoliko poluprilika, jednu dobru priliku koju nije realizirao Lovro Pavić, međutim kako to biva kada ne zabiješ, primiš pogodak. Iz jednog napada Straže, gosti presijecaju loptu i bočni igrač Zagreba sa svoje polovice igrališta šalje jednu dubinsku loptu gdje je prima Kangho Jang na nekih 25 metara. Sam se sjurio u 16 metara i kraj istrčalog vratara Straže Leona Majera pospremio loptu u mrežu. Bilo je to u 56. minuti. Domaćini su se žalili na nedosuđeno zaleđe. Nakon primljenog gola Zagreb kao da je uspostavio terensku inicijativu, malo je pritisnuo Stražu na njihovu polovicu. Igrala se 69. minuta, Straža je bila u napadu, imala je ubačaj, međutim gostujući vratar hvata loptu, odigrava na stranu, gdje Zagreb stvara polukontru. Vezni igrač Zagreba iz sredine terena na nekih 40 metara gura loptu u dubinu, gdje napadač Zagreba Marko Puškarić prima loptu i sa nekih 20 metara posprema loptu pod prečku. Zagreb vodi 2:1. Domaćini su i za drugi gol uvjereni u zaleđe, posebice za taj gol, što im je kažu i potvrdila snimka. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Zagreb kući nosi sva tri boda, ali ne zasluženo već sretno i spretno, a Straži preostaje grčevita borba za opstanak. U 17. kolu Straža će na teško gostovanje kod Ravnica.