Zagorski derbi sa 6 golova pripao Golubovcu

4. NL – središte skupina A: 10. kolo: Golubovec – Mladost Zabok 4:2

U 10 kolu 4. NL središte, skupina A veliki zagorski derbi u Novom Golubovcu. Naime, Golubovec je dočekao Mladost iz Zaboka, a osim što je nama zanimljiv kao zagorski derbi, bio je ovo i derbi kola cijele lige, jer su se susrela druga i treća ekipa s prvenstvene ljestvice. Golubovec već nekoliko kola muku muči s ozlijeđenim igračima, ali oni koji igraju, nikad ne razočaraju, Mladost pak s druge strane, nakon mrvicu lošijeg starta, u Golubovec je stigla s 5 pobjeda zaredom, u kojima su primili samo 1 gol. Već u prvih 45 minuta vidjeli smo vrlo dobar nogomet i preokret domaćina. U 21. minuti nakon ubačaja Poljaka D. Bobek je glavom pogodio vlastitu mrežu za 0:1. No, Golubovec je do odmora vodio. U 38. minuti prekrasno je nakon dva odbijanja sa 20 metara pogodio baš D. Bobek, a u 45. minuti nakon ubačaja Kuharića I. Risek je sam s 5 metara glavom zabio za 2:1. Nastavak je bolje otvorio Golubovec, tj. Kuharić, koji je u 52. minuti na lijevoj strani premiješao obranu gostiju i pogodio kontra rašlje za 3:1. U 67. minuti nova prekrasna akcija domaćina završava novim golom. Silvio Kostanjevec je izveo loptu, dao lijevo za Kuharića, ovaj osvojio nešto prostora, pa gurnuo unutra za D. Bobeka, koji produžava za Kresonju, koji pak sa 12 metara pogađa precizno za 4:1. No, u 78. minuti Mladost smanjuje. Nakon ubačaja, najbolje se snašao D. Hrastinski i preciznim udarcem unutrašnjom stranom noge pogodio za 4:2. No, do kraja Golubovec je zadržao prednost i stigao do nove pobjede, kojom je zadržao 2. mjesto na ljestvici.

4. NL – središte skupina A, 10. kolo

GOLUBOVEC – MLADOST ZABOK 4:2

SUCI: Kumpar, Peharec, Sumpor

STRIJELCI: 0:1 D. Bobek AG 21', 1:1 Mat. Bobek 38', 2:1 I. Risek 45', 3:1 Kuharić 52', 4:1 Kresonja 67', 4:2 D. Hrastinski 78'

GOLUBOVEC: Škvorc, Mar. Bobek, Mat. Bobek, Risek, Vinceljak (59'. T. Leško), N. Bobek (64' Kostanjevec), Kresonja, D. Bobek, R. Kuharić, B. Leško, Sokolić (77' Ivanuš); pomoćni trener Tomislav Škudar

MLADOST ZABOK: Mihovilić, Vedriš, Pavić (77' F. Šoštar), J. Šoštar, Turk, Vojaković (77' Hrastinski), Krajačić (77' Poslek), Tarle, Poljak, Borac, Tumpić (64' K. Hrastinski); trener: Ivan Zubić