Zagorski derbi bez golova

U sklopu 14. kola IV. NL-središte Zagreb zagorski derbi odigrali su domaća Mladost i Straža

U sklopu 14. kola IV. NL-središte Zagreb zagorski derbi odigrali su domaća Mladost i Straža. Utakmica nije bila previše kvalitetna, ali obje su momčadi pokazale zavidnu borbenost. Remi u utakmici bez golova (0:0) nekako je i najpravedniji ishod kad se sve zbroji i oduzme. Mladost je dominirala do 40. minute i u tom je periodu stvorila 4-5 izglednih prilika, ali najveću šansu u posljednjim trenutcima imali su gosti, točnije Pavić koji je bio sam pred Mihovilićem, ali je loše pucao.

Mladost je i u nastavku imala veći posjed, no gosti su bili puno bolji nego u prvom dijelu. Obje su momčadi u nastavku imale po 2-3 prilike, s time da su one gostujuće bile zrelije, ali nisu ih iskoristili Leško i Biruš. U 88. minuti se zaiskrilo nakon prekršaja Rafaja na Bajsu, nakon kojeg je Bajs uzvratio na Rafaju koji je ležao na zemlji. Bajs je dobio samo žuti karton, iako je trebao biti isključen, no isto tako je i Rafaj trebao dobiti drugi žuti karton, odnosno crveni, pa je tako sudac utakmice poštedio obje momčadi isključenja.

MLADOST - STRAŽA 0:0
SUCI: Krizmanić, Cindrić i Jelić.
MLADOST: Mihovilić, Kotarski, Deak, Srebačić, Dlesk, Krajačić, Črnjević (46' Imširović), Belanović (65' Kolar), Vedriš, Hrastinski (70' Bajs), Martinec. TRENER: Ivan Zubić
STRAŽA: Kušar, Krsnik, G. Čuček, M. Čuček (65' Križanec), Biruš, Rafaj (90'+1 D. Drašković), Pavić (85' Konjić), Leško, Ilić, Peček, Kantoci (46' Rilov). TRENER: Mladen Mikša