Zadru pobjedu i plasman u play offa, Zaboku čestitke za častan poraz

Zadar je "dvokorakom" prošao u polufinale play offa, ali mora se priznati da je Zabok bio itekatko opasan u drugoj utakmici četvrtfinala koja je završila rezultatom 64:70. Počelo je obostrano rastrgano i nervozno, prva četvrtina bila je napadački loša i završila je rezultatom 11:15. U drugoj su redove Zaboka u napadu pokrenuli Brocić i Levanić-Kutni, Zabok je bio razigran i rastrčan, pa se na "veliki odmor" otišlo rezultatom 35:32.

Košem Budimira početkom nastavka Zabok odlazi na najvećih +5 (37:32), no tada četvrtu osobnu pogrešku dobiva Lovro Buljević, što je iskoristio Thmpson s nekoliko ubačaja i u četvrtu četvrtinu ušlo se rezultatom 45:53. Upravo Carter u 31. minuti dovodi goste do prvog dvoznamenastog vodstva (45:55), da bi Jordano u 34. minuti postavio najvećih +15 (47:62). No Zabok se nije predavao. U samoj završnici nekoliko je dobrih napadačkih akcija imao Ćutuk, tricom mu se pridružio Levanić-Kutni i Zabok se minutu i deset minuta prije kraja utakmice spustio na samo -6 (64:70), no za više od toga bilo je premalo vremena.

S 13 koševa i 6 skokova u redovima Zaboka najbolji je bio Veljko Budimir, Bruno Levanić-Kutni pridružio je 12 koševa uz 4 skoka, a Srđan Brocić i Zvonimir Ćutuk po 11, s time da je Brocić ostvario i 5 asistencija. Zadar je sa 15 koševa i 6 skokova predvodio Justin Carter, a Martin Junaković upisao je 14 koševa.

ZABOK - ZADAR 64:70 (11:15, 24:17, 10:21, 19:17)

ZABOK: Levanić-Kuti 12, Lu. Buljević, Brocić 11 (5-8), Črnjević 2, Budimir 13 (2-2), Lo. Buljević 6 (2-2),Borovčak, Čutuk 11 (3-3), Antonić 5, Jurič 4. TRENER: Jakša Vulić
ZADAR: Carter 15 (4-5), Marčinković 6 (1-2), Paponja, Jordano 10, Brala, Bursač 2, Junaković 14 (6-7), Buljan 5 (1-2), Drežnjak 3 (3-4), Mavra 5 (2-2), Thomspon 10 (2-2).