Tondach slavio u zagorskom derbiju, porazi Mladosti iz Zaboka i Klanjca

4. NL – središte, skupina A, 26. kolo - komentar

Danas je odigrano šest od osam utakmica 26. kola 4. NL središte skupina A. Na rasporedu je bio jedan zagorski derbi, u kojem je Tondach u nastavku preko Merlina sa 2:0 svladao Stražu. Preostala dva zagorska predstavnika koja su izašla danas na teren poražena su. Mladost Zabok je gostovala kod druge Brezovice, koja je slavila sa 3:0, a Klanjec je poražen kod Španskog. Bilo je 3:1 za domaćine, koji su sve riješili u 13 minuta nastavka od 47. do 60. minute, dok je Mladosti sa tri gola presudio Josip Kolar. Inače, tom pobjedom Brezovica je stigla na pet bodova od Dinama (OO) koji je odigrao 0:0 kod Poleta, pa kako još imaju međusobnu utakmicu, možda otvorila i neizvjesnost u zadnja 4 kola. Danas je još Blato pobijedilo Slunj 3:0, dok su Zagreb i Odra igrali 1:1.  Dvije utakmice ovog kola na rasporedu su sutra i obje u Zagorju. Golubovec će kao favorit dočekati Dugu Resu 1929., dok Stubica ima težak ispit, jer čeka Prečko. Sve utakmice počinju u 17.30 sati. Od zagorskih klubova Golubovec prije sutrašnje utakmice ima na 4. mjestu 44 boda, a peta Mladost i šesti Tondach imaju po 41 bod, s tim da Tondach u srijedu igra zaostalu utakmicu kod Klanjca. Stubica prije sutrašnje utakmice drži 11. mjesto sa 32 boda. Straža je na 13. mjestu sa 27, a Klanjec na 14. sa 24 bodova.