Zabok zasluženo slavio protiv Alkara

U Gradskoj sportskoj dvorani u Zaboku uvjerljivo je savladan Alkar rezultatom 76:62

Zabok je sasvim zasluženo došao do pobjede u 29. kolu HT Premijer lige košarkaša Hrvatske. U Gradskoj sportskoj dvorani u Zaboku uvjerljivo je savladan Alkar rezultatom 76:62.

Zabok je uraganski otvorio utakmici i već u 5. minuti imao je vodstvo od 11:0 u koje je Marić ugradio 7, a Črnjević 4 koša. Gosti su se nakon toga malo probudili i mic po mic smanjili prednost Zaboka, tako da je nakon trice Echolsa rezultat na kraju prve četvrtine bio 18:16.

Do ulaska u 14. minutu Sinjani su bili blizu Zaboku, a onda je Anzulović ukrao loptu pod košem Alkara, a Echols napravio nesportsku pogrešku koja je rezultirala s oba pogođena slobodna bacanja Anzulovića i tricom Marića za 26:18. U samoj završnici poluvremena razigrao se Maričević koji je dva puta za redom uspješno položio za +16 (37:21) u 18. minuti. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 39:26.

Treću četvrtinu Zabok otvara serijom od 9:0 i ima lijepih 20 koševa razlike (46:26). Alkar odgovora serijom od 7:0 (46:33) preko raspoloženog Granića. Ostatak treće četvrtine protekao je u manje više izjednačenoj igri, uz dobru igru Workua na jednoj i Granića na drugoj strani, da bi se u zadnjih deset minuta ušlo rezultatom 57:40.

Na ulasku u zadnjih deset minuta Sinjani postavljaju zonu, trice pogađaja I. Vučić i Putnik, odmah nakon toga polaže i Granić za seriju od 8:0 i evo Alkara na osam koševa manjka (59:51). Sinjani su držali nadu u uzbudljivu nadu sve do 35. minute no tada je prvo Anzulović položio uz dodatno slobodno bacanje, a važnu tricu pogodio Luka Tomas za 70:55 i tu je priči bio kraj. Na kraju Zabok 76 Alkar 62, sasvim zaslužena pobjeda Zaboka.

Najbolji pojedinac u redovima Zaboka bio je Petar Marić koji je postigao 19 koševa uz 3 asistencije. Andro Anzulović pridružio je 13 koševa uz 5 skokova. Eyassu Worku upisao je 11 koševa uz 9 skokova i 4 asistencije, a isti je broj koševa upisao i Luka Tomas koji je i 5 puta uspješno skočio. Antonio Črnjević nije imao briljantan šuterski dan, postigao je samo 6 koševa, no ubilježio je po 8 skokova i 8 asistencija. U redovima Alkara s 13 koševa i 8 skokova najbolji je bio Vlatko Granić.

Ivan Tomas, trener Zaboka: "Čestitam svojim igračima na pobjedi koja nam je moram priznati jako bitna nakon ove neugodne serije poraza. Prije svega smo pobijedili zahvaljujući dobroj obrani. Ovo nam je važna pobjeda na putu prema doigravanju".

Damir Milačić, trener Alkara: "Zabok je danas pobijedio i mi se okrećemo Škrljevu".

Luka Tomas, igrač Zaboka: "Jako bitna pobjeda za nas. NIje se lako izvaditi iz serije od šest poraza, ali danas smo pokzali da smo prava momčad. Od prve minute smo krenuli agresivno u obrani i u napadu i na kraju smo zasluženo pobijedili"

Vlatko Granić, igrač Alkara: "NIsmo odigrali dobro i Zabok je to iskoristio. Malo smo se probudili na ulasku u zadnjih deset minuta, no to nije bilo dovoljno za pobjedu.

ZABOK - ALKAR 76:62 (18:16, 21:10, 18:14, 19:22)

ZABOK: Martinko, Krajinović, Anzulović 13 (5-5), Tomas 11 (3-7), Črnjević 6 (0-2), Marić 19 (3-5), Diminić 9, Worku 11 (0-2), Maričević 6 (2-2), Jambrović 1 (1-2), Antonić, Elčić. TRENER: Ivan Tomas

ALKAR: Brocić 6 (0-1), Echols 7, Mastelić, Granić 13 (2-2), Kučan 6 (1-2), Putnik 8, Varence 7 (1-1), Tomašević 3 (1-1), I. Vučić 6 (1-2), H. Vučić 6 (1-1), Zukanović. TRENER: Damir Milačić