Visoka pobjeda Zagorca

3. HNL – središte 20. kolo

Nakon što je već jučer Gaj u Maču prvi puta u nastavku sezone poražen (slavilo je u Maču Dugo Selo sa 1:0), danas su odigrane i preostale utakmice 20. kola 3. HNL središte. Zagorec je u Krapini dočekao HAŠK 1903. i tražio popravak dojma nakon prvog proljetnog poraza, kolo prije u Petrinji. U tome je i te kako uspio ostvarivši najuvjerljiviju pobjedu u ovom kolu, sa čak 5:0. Pravi šok gostima su već u prvih deset minuta priredili Matej Hoić u 6. i Matija Smrekar u 7. minuti i već je bilo 2:0. Do odmora Matija Majcenić je u 25. minuti zabio i za 3:0. Za uvjerljivih 5:0 u nastavku su zabili Ivan Firer u 63. i Matija Kanceljak u 80. minuti.

Na ljestvici je sada Zagorec preskočio Gaj i drži 4. mjesto sa 35 bodova, dok je gaj peti sa tri boda manje. U ostalim današnjim utakmicama vodeća trojka je slavila. Kurilovec je slavio u Lučkom 2:1, Jarun kod Bistre 3:1, a Trnje kod Trešnjevke 2:1. Ponikve i Vrapče odigrali su jedinu utakmicu bez pobjednika, bilo je 2:2. Mladost Petrinja je slavila kod Španskog 3:0 i preskočila ga na ljestvici, dok je zadnji Vrbovec sa 4:1 pobijedio Maksimir. Baš protiv ove dvije ekipe igrat će zagorski predstavnici u 21. kolu. Gaj gostuje kod Vrbovca, a Zagorec kod Maksimira.