Zabok stigao 17 koševa razlike i u produžecima došao do važne pobjede protiv Gorice

6. kolo Lige za ostanak HT Premijer lige košarkaša Hrvatske, Gorica - ZABOK 88:93

U četiri dana Zabok je odigrao dvije dramatične utakmice u gostima i obje je uspio završiti pobjedom. Nakon Bosca u Zagrebu (100:102), večeras je u Velikoj Gorici savladana i Gorica (88:93) i to nakon produžetaka. U regularnom dijelu rezultat je bio 72:72.

Nakon prvog poluvremena malo tko je vjerovao u takav rasplet. Zabok je doduše ponajviše zahvaljujući kapetanu Črnjeviću imao četiri koša viška u 7. minuti (8:12), no domaći do kraja četvrtine rade seriju od 11:0 i nakon prvih deset minuta na semaforu stoji 19:12. Punih šest minuta trebalo je Zaboku da postigne koš, a u 13. minuti gosti su imali zaostatak od 7 koševa (21:14). Gunjina dovodi Goricu do prvog dvoznamenkastog vodstva na ulasku u 16. minutu (25:14), minutu prije kraja prvog poluvremena nakon što je Majić vezao dvije trice domaći imaju već 17 koševa viška (43:26), da bi se na "veliki odmor" otišlo rezultatom 43:28, nakon što je položio Stipaničev, koji nije pogodio dodatno slobodno bacanje.

U nastavku na parket je izašao neki novi Zabok, s puno više agresije u obrani i puno više ideje u napadu. Već u prvom napadu Buljević kreira "aley oop" za Bonda koji silovito zakucava, a i idućem napadu Buljević i polaže uz dodatno slobodno bacanje. Tricom se nadovezuje raspoloženi Glasper i za nepune tri minute Zabok je na -7 (43:36), nakon serije od 8:0. Nakon četvrte trice Glaspera u 27. minuti Zabok je u "egalu" 54:54, a isti igrač minutu i pol prije kraja nakon dugog vremena dovodi Zabok do vodstva (55:56). No u tom vraćanju Zabočani su se dosta potrošili pa Gorica radi seriju od 10:0 za samo minutu igre i 18 sekundi prije kraja četvrtine ima devet koševa viška (65:56). Sjajni Glasper stavlja svoju novu tricu na kraju treće četvrtine za 65:59 i donosi novu nadu Zaboku.

Na ulasku u 37. minutu domaći su imali sedam koševa razlike (72:65). No zadnje četiri minute domaći nisu postigli ni koš, dok je Zabok napravio seriju od 7:0 koju je jednim pogođenim slobodnim bacanjem zaključio Črnjević (72:72). Samo devet sekundi prije kraja Glasper je promašio dvicu, da bi Nakić-Vojnović promašio tricu u zadnjoj sekundi regularnog dijela i krenulo se u produžetke.

Produžetke je tricom za domaće otvorio Nakić-Vojnović (75:72), no odmah u idućem napadu na isti način uzvratio je Bond. Minutu i pol prije kraja produžetka Buljević postiže važnu tricu za +4 Zaboka (83:87), no tada Gunjina postiže dva slobodna bacanja, a nakon njega Mašić tricu i 55 sekundi prije kraja domaći ponovno vode (88:87). No domaći su tu stali. Zabok je do kraja ostvario seriju od 6:0 uz po jedno polaganje Bonda i Glaspera, a nakon njih kapetan Črnjević je zaključio utakmicu s dva koša s linije slobodnih bacanja za konačnih 88:93 i veliko i važno slavlje Zaboka.

Zabok je predvodio sjajni  Robert Glasper koji je upisao 37 koševa , 8 asistencija i 5 skokova. Timothy Bond postigao 13 koševa, 7 skokova i 6 asistencija i čak 4 blokade. Svoj obol dao je i Jakov Stipaničev  s 11 koševa i 4 skoka, a   Antonio Črnjević i Luka Tomas upisali su po 10 koševa.

Goricu je predvodio Jure Gunjina s  18 koševa, 12 skokova i 7 asistencija.  Ivan Batur pridodao je 16 koševa, 10 skokova i 6 asistencija, Ivan Tvrtko Majić 15, a Vito Porobić 12 koševa. Dobru utakmicu odigrao je i Ivan Nakić-Vojnović koje se zaustavio na 11 koševa čemu je pridodao i 8 skokova.

Ovom drugom uzastopnom gostujućom pobjedom u Ligi za ostanak Zabok je anulirao dva domaća poraza i znatno si povećao šanse za ostanak u ligi. Da bi bio siguran u iduća četiri kola treba izboriti dvije pobjede. Prvo u subotu u Zaboku gostuje Dinamo Zagreb. Ova važna utakmica odigrat će se u 20 sati radi prijenosa na Sportskoj televiziji. Iduću srijedu (26.4.) Zabok će gostovati kod DepoLink Škrljeva, a samo tri dana kasnije (29.4.) kod Alkara. U zadnjem kolu  svibnja Zabok će na svom parketu dočekati Bosco.

GORICA - ZABOK 88:93 (19:12, 24:16, 22:31, 7:13, p 16:21)

VELIKA GORICA: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 100, SUCI: Hordov, Mjeda i Vukušić.

GORICA: Uljarević 7, Jelenković, Perica, Mašić 9, Batur 16 (2-4), Majić 15 (1-2), Nakić-Vojnović 11 (3-4), Miloloža, Sokol, Porobić 12 (2-4), Madunić, Gunjina 18 (4-4). TRENER: Braslav Turić

ZABOK: Martinko, Tomić, Buljević 6 (1-1), Črnjević 10 (6-7), Stipaničev 11 (3-4), Tomas 10 (2-3), Borovčak, Perović 6 (4-4), Bond 14 (3-5), Antonić, Glasper 37 (3-4). TRENER: Domagoj Kujundžić

SLOBODNA BACANJA: Gorica: 12/18 (66%); Zabok: 18/23 (78%)

DVICA: Gorica: 17/39 (43%); Zabok: 24/51 (47%)

TRICA: Gorica: 14/37 (37%) (Majić 4, Batur 2, Nakić-Vojnović 2, Porobić 2, Gunjina 2, Uljarević, Mašić); Zabok: 9/22 (40%) (Glasper 6, Buljević, Stipaničev, Bond)

SKOKOVI: Gorica: 47 (32+15) (Gunjina 12, Batur 10, Nakić-Vojnović 8, Uljarević 7, ...); Zabok: 40 (31+9) (Perović 8, Bond 7, Buljević 6, Glasper 5, Črnjević 4 , Stipaničev 4, Tomas 4, ...)

ASISTENCIJE: Gorica: 22 (Gunjina 7, Batur 6, Mašić 4, ...); Zabok:20 (Glasper 8, Bond 6, ...)

VALORIZACIJA: Gorica: 92 (Gunjina 28, Batur 17, Nakić-Vojnović 16, Majić 14, ...); Zabok: 109 (Glasper 37, Bond 20, Črnjević 16, Stipaničev 13, ...