Zabok solidan u porazu od Cibone

Unatoč porazu Zabok se nije obrukao “pod tornjem”, protiv aktualnog prvaka Cibone

Unatoč porazu Zabok se nije obrukao “pod tornjem”, protiv aktualnog prvaka Cibone, Domaćin je na kraju slavio sa 16 koševa viška (85:69). Prva četvrtina završila je s deset koševa viška (25:15) za Cibonu, ponajviše zahvaljujući Roku Prkačinu. Početkom druge četvrtine Črnjevića i Lisica spustili su Zabok na -5 (25:20), ali domaćin se konsolidirao i na “veliki odmor” oitšao s 20 koševa viška (53:33). Očekivao se potop Zaboka u nastavku, no košarkaši Ivana Tomasa pokazali su karakter odlični su odigrali treću četvrtinu i prije zadnjeg su se napada uspjeli spustiti na -10 (61:51), a onda je Drežnja pogodio tricu sa sirenom, pa su domaći u zadnjih deset minuta ušli s +13 (64:51). U 32. minuti Zabok se spustio na -9 (67:58), imao tri napada da se još više približi Ciboni, no zaredale su se pogreške, a uz to su zabočki košarkaši već nakon četiri minute igre u zadnjoj četvrtini izašli iz bonusa. Nakon trice odličnog Lisice Zabok je minutu i pol prije kraja imao samo 10 koševa manjka (76:66), no Cibonu je u nepunu minutu napravila seriju od 9:0 za +19 (85:66), da bi Galić tricom postavio konačnih 85:69.
Cibonu je s 21 košem i 13 skokova predvodio odlični Roko Prkačin, dok je Mateo Drežnjak upisao 20 koševa. Kod Zaboka je najbolji bio Šime Lisica koji je upisao 20 koševa, te po 4 skoka i asistencije, Mladen Primorac upisao je 12 koševa, 8 skokova i 4 asistencije, a probuđeni kapetan Antonio Črnjević 11 koševa I 10 skokova (double-double učinak)

CIBONA – ZABOK 85:69 (25:15, 29:18, 11:18, 21:18)
CIBONA: Bilinovac 7 (2-2), Radovčić 7 (0-2), Marić 5, Bundović 2, Vucić 5 (1-4), Krajina 4 (0-1), Novačić 2, Prkačin 21 (1-3), Gnjidić, Drežnjak 20 (1-2), Moore 2, Nakić 10 (6-7). TRENER: Ivan Velić
ZABOK:Martinko, Krajinović, Marić 5, Tomas 6 (3-4), Galić 3, Črnjević 11 (1-2), Primorac 12 (2-3), Lisica 20, Maričević, Jambrović 10 (4-8), Antonić 2, Elčić. TRENER: Ivan Tomas