Zabok propustio priliku u Splitu

Košarkaši Zaboka poraženi su u 26. kolu HT Premijer lige u gostima kod Splita rezultatom 77:74

Košarkaši Zaboka poraženi su u 26. kolu HT Premijer lige u gostima kod Splita rezultatom 77:74. Petar Marić sa sirenom pucao je tricu za produžetak, a lopta se vrtjela po obruču i nakon toga izašla, što je i značilo pobjedu domaćina. Šteta. Zabok je odigrao zaista dobru utakmicu i tako pokazao da ona pobjeda protiv Splita na domaćem parketu na kraju siječnja nije bila nimalo slučajna.

Zabok je odlično otvorio i nakon dvije vezane trice Workua u 5. minuti došao do sedam koševa viška (8:15). Poslije će se uspostaviti da su to bile jedine dvije trice do one Marićeve u zadnjoj minuti koja je donijela tračak nade za produžetak. Prva četvrtina završila je rezultatom 23:26, Zabok je sve do 17. minute bio u vodstvu, da bi na kraju domaćina ubačajem Perkovića otišao na „veliki odmor“ s dva koša viška (42:40). Gosti su sve do 26. minute održavali minimalnu prednost (53:52), a onda je Split ušao u veću brzinu i na kraju treće četvrtine na semaforu je stajalo 63:54. Na krilima Workua Zabok se ponovno ozbiljno približio u 36. minuti, nakon što je bek Zaboka munjevito istrčao kontru za 71:67. Nakon dvije vezane trice u Perkovića u 38. minuti na semaforu je stajalo 77:69 i činilo se da je priči kraj. No prvo je pod košem precizan Maričević, Čampara u idućem napadu promašuje dva bacanja, a Marić na 37 sekundi pogađa tricu za 77:74 i vraća nadu Zaboku. Pet sekundi prije kraja Worku radi prekšaj na Đokoviću, ali i ovaj promašuje oba bacanje, skače Anzulović koji dodaje Mariću, ali kao što smo već opisali na početku teksta njegov pokušaj trice je zamalo neprecizan.

Kod Zaboka najefikasniji je bio Eyassu Worku koji je uz 19 koševa 7 puta uspješno skočio i 3 puta asistirao. Zabok je u ovoj utakmici konačno imao i pomoć centara, prije svega Antuna Maričevića koji je uz 14 koševa upisao i 8 skokova, dok Miše Diminić zaustavio na 9 koševa i 5 skokova. Dvoznamenkast je bio i Petar Marić koji je upisao 12 koševa uz 4 skoka. Domaće je u pobjedi s 20 koševa predvodio Toni Perković, dok je Mateo Kedžo upisao 16 koševa uz po 4 skoka i asistencije, a Pavle Marčinković 12 koševa i 8 skokova.

-Imam osjećaj da je cijelu utakmicu obilježio naš loš šut za tri poena. Za dobiti u gostima moramo imati puno bolji šut. Realno, podbacili smo i u defenzivnom skoku, što i nije čudno jer je Split zaista fizički nadmoćan u odnosu na nas. Mislim da nas je to koštalo boljeg rezultata. Nekako kao da u pravilu bolje odigramo protiv favorita nego momčadi koje su s nama „al pari“. Imam osjećaj da smo mogli bolje proći nego što smo prošli - riječi su trenera Zaboka Ivana Tomasa nakon utakmice.

SPLIT – ZABOK 77:74 (23:26, 19:14, 21:14, 14:20)

SPLIT: Đoković 2 (2-6), Perković 20 (2-3), Gizdavčić, Kedžo 16 (5-6), Marčinković 12 (0-2), Šarić 5, Bajo 7 (3-6), Čampara 6 (0-4), Babić 7 (1-1), Vranković 2. TRENER: Milan Karakaš

ZABOK: Martinko, Krajinović 4, Anzulović 2 (2-2), Tomas, Črnjević 8 (2-4), Marić 12 (3-3), Diminić 9 (1-1), Worku 19 (1-3), Maričević 14 (2-3), Jambrović 6, Antonić, Elčić. TRENER: Ivan Tomas