Zabok poražen od Hermes Analitice

Utakmica je bila vrlo zanimljiva i puna preokreta

U svom trećem pripremnom ogledu Zabok je poražen od Hermes Analitce (73:78). Utakmica je bila vrlo zanimljiva i puna preokreta. Ključna je bila serija gostiju pred kraj četvrtine koju su povukli Svoboda i Krapić, a nakon koje su gosti došli do 12 koševa viška na kraju četvrtine (55:67). Zabok se uspio vratiti i košem Lisice približiti na samo -1 minutu prije kraja, no u ključnim trenutcima važan koš dao je Svoboda, a Krapić je s linije slobodnih bacanja samo potvrdio pobjedu.

Kod Zaboka je sa 14 koševa najefikasniji bio kapetan Črnjević, dok je Jambrović pridružio 13 koševa. Goste je s 24 koša predvodio Krapić, dok je Svoboda pridružio 19 koševa.
Novu pripremnu utakmicu Zabok će odigrati u ponedjeljak 31. kolovoza, kada će u Gradskoj sportskoj dvorani u 19 sati dočekati Dinamo (bivši Rudeš).

ZABOK – HERMES ANALITICA 73:78 (24:23, 13:22, 18:22, 18:11)
ZABOK: Martinko 5, Primorac 7, Lisica 11, Marić 9, Antonić 2, Črnjević 14, Anzulović 12, Elčić, Gašpert, Jambrović 13. TRENER: I. Tomas

HERMES ANALITICA: Perić 2, Kordić 11, Mravak, Brčić, Svoboda 19, Mileković 8, Ljubičić 2, Krapić 24, Gazić 2, Šutalo 10. TRENER: B. Bilafer