Odigrano skoro kompletno 1. kolo zagorskog kupa

Straža tek nakon penala, Milengrad 2005. izbacio Zagorec VT

Nakon što je još tjedan dana ranije Mladost MB izbacila Oštrc, u srijedu saznali gotovo sve sudionike osmine finala zagorskog nogometnog kupa. Naravno, uz Mladost MB u osmini finala izravno su bili Gaj Mače, Zagorec Krapina, Mladost Zabok i Oroslavje, tj. polufinalisti od prošle sezone. Od preostalih 11 ekipa, još su dvije zagorski drugoligaši, koji su se tako priključili Mladosti MB. U dvoboju drugoligaša Mladost Belec je u Gubaševom vodila 1:0 sve do 90. minute, a onda je Đalski sa dva gola u minutu i pol preokrenuo i osigurano osminu finala. Iznenađenje je napravio Milengrad 2005. koji je sa 3:2 pobijedio prvoligaša Zagorec VT. Sva tri zagorska člana 4. HL središte su prošli dalje, ali zanimljivo najteže je bilo Straži, koja je gostovala kod Vatrogasca, ali je nakon 0:0 u 90 minuta tek na penala (4:5) prošla dalje. Stubica je igrala također kod drugoligaša, Desinića i slavila sa 2:0, dok je Tondach nominalno imao najteži posao, gostovanje kod Jedinstva, ali je od spomenute trojke bio najuvjerljiviji i slavio sa 3:1. Kao gosti kod drugoligaša sigurni su bili Golubovec kod Toplica 6:0 i Rudar M kod Sloge 5:1. U dvobojima prvoligaša najuvjerljivija je bila Pregrada 8:0 protiv Matije Gupca. Klanjec je slavio kod Inkopa 6:1, Rudar DZ kod Omladinca 2:0, dok će Lobor i Ivančica igrati u četvrtak 27. kolovoza u 17.30 sati. U osmini finala igrat će Zagorec KR – Đalski, Rudar M – Klanjec, Straža – Tondach, Oroslavje – Pregrada, Rudar DZ – Mladost Z, Golubovec – Milengrad 2005., Stubica – Mladost MB, svi 9. rujna i Gaj Mače pobjednik susreta Lobor – Ivančica 16. rujna.