Zabok poražen od Cedevite junior

Zabok je na svom parketu izgubio od Cedevite junior rezultatom 91:111

U pripremnom ogledu dva HT premijer ligaša Zabok je na svom parketu izgubio od Cedevite junior rezultatom 91:111. Agresivni, brzi i rastrčani gosti od početka su nametnuli žestok ritam koji Zabok u ovom trenutku još nije mogao pratiti. Zabok je u utakmicu ušao bez ozlijeđenog Gunjine, što se itekako osjetilo u igri. Odilčno je za Zabok otvorio Levanić-Kutni koj je u prvoj četvrtini zabio 10 koševa, no gosti su poslije tri uzastopne trice Miličevića u 8. minuti stigli već do dvoznamenkastog vodstva (14:26).

Drugu četvrtinu odlično je odigrao Batinić na jednoj, a Buljević na drugoj strani, da bi se na veliki odmor otišlo sa +17 za goste (43:60). Zabok se nakon ubačaja Buljevića u 29. minuti uspio približiti na -9 (68:77), no u zadnjoj četvrtini ponovno je Cedevita podigla u višu brzinu, a nakon dvije vezane trice Šabića i polaganja Smajlagića gosti u 36. minuti imaju najvećih +29 (72:101). Domaći preko Buljevića, Vručinića i Antonića uspijevaju u samoj završnici tu prednost spustiti na konačnih -20 (91:111).

Kod Zaboka najefikasniji je bio Buljević s 21 košom, Vručinić je postigao 16, a Levanić-Kutni 14 koševa. Goste je s 24 koša predvodio Batinić, Šabić je postigao 16 koševa, dok su se Milićević i Radović zaustavili na 13 koševa.

ZABOK - CEDEVITA JUNIOR 91:111 (21:30, 22:30, 27:23, 21:28)
ZABOK: Gradska sporska dvorana, SUCI: Pavičić, Muhvić i Ekart.
ZABOK: Martinko, Brocić 5, Levanić-Kutni 14, Krajinović 11, Vručinić 16, Črnjević 10, Borovčak, Buljević 21, Elčić, Ćutuk 9, Antonić 5. TRENER: Zdravko Radulović
CEDEVITA JUNIOR: Batinić 24, Smajlagić 5, Jelavić 2, Miličević 13, Rašić, Radović 13, Planinić 12, Kučić 1, Šabić 16, Bošnjak 10, Jacović 2, Mršić 4, Serdarušić 3. TRENER: Damir Mulaomerović