Zabok pobijedio Alkar s deset koševa razlike

Ovom pobjedom Zabok se plasirao među osam najboljih momčadi u kupu Krešimira Ćosića

Nakon pobjede u prvenstvu, Zabok je slavio protiv Alkara u kupu rezultatom 80:70 i tako se plasirao među osam najboljih momčadi u ovom natjecanju. Sasvim zasluženo, iako čestitke zaslužuju i Sinjani koji su veliki dio utakmice imali zaostatak od dvadesetak koševa, no nisu se predavali i uspjeli su se spustiti na samo-8 (75:67), nakon trice Jukića u 38. minuti. No na nesreću gostiju u idućem napadu položio je Črnjević, a potom je tricu za 80:67 postigao raspoloženi Buljević i tu je priči bio kraj.

Sinjani su bili ravnopravni tek prvih pet minuta prve četvrtine,  no raspoloženi Garrett najzaslužniji je što je Zabok u drugu četvrtinu prenio osam koševa viška (29:21). Na Garreta se nadovezao Buljević koji na ulasku u drugu četvrtinu dovodi Zabok po prvi puta do dvoznamenastog vodstva. Gosti su se držali do rezultata 35:29, no onda je slijedila serija Zaboka od 10:0 i Zabok je u 17. minuti imao +16 (45:29), da bi tricom Gunjine domaćin na veliki odmor otišao s +20 (53:33). Ništa se bitno nije dogodilo u trećoj četvrtini, Alkar se pokušavo približiti, ali ih je serijom koševa u završnici treće četvrtine u tome spriječio Levanić-Kutni. U zadnjih deset minuta došlo je do djelomičnog opuštanja u redovima domaćina, što su gosti tek djelomično iskoristili,ali nisu imali snage za potpuni preokret.

Najefikasniji u redovima Zaboka bio je Lukša Buljević s 15 koševa, čemu je pridružio 7 skokova uz 3 asistencije. Bruno Levanić-Kutni zaustavio se na 14 koševa i 4 asistencije, dok je Jarvis Garrett uz 13 koševa upisao i 6 asistencija. Po običaju veliki obol dali su i iskusni kapetan Antonio Črnjević koji je ubacio 11 koševa uz 5 skokova i 6 asistencija i Veljko Budimir s 10 koševa i 4 uspješna skoka. Kod gostiju najbolji je bio Dominic Gilbert s double-double učinkom od 17 koševa i 11 skokova, dok je kapetan Vučić upisao 14 koševa uz 5 skokova. Sinjane je zbog bolesti prvog trenera, Marka Trninića, u ovoj utakmici vodio pomoćni trener Zdravko Vučković.

ZABOK - ALKAR 80:70 (29:21, 24:12, 17:20, 10:17)

ZABOK: Gradska sportska dvorana, SUCI: Kruljac, Rogić, Vukojević.

ZABOK: Martinko, Levanić-Kutni 14,Buljević 15, Brocić, Vručinić, Črnjević 11 (1-3), Budimir 10, Ćutuk 8 (2-2), Gunjina 9, Garrett 13.TRENER: Jakša Vulić

ALKAR: B. Jurela 6, I. Jurela 2 (2-2), Pralija, Gizdavčić 9 (2-2), Putnik, Krstanović 8 (3-4),Tomašević 8 (2-4),Talaja,Vučić 14, Jukić 6  (1-1), Gilbert 17 (4-6).TRENER: Zdravko Vučković