Zabočanin Sven Šemovčan jedini iz Hrvatske na Szilveszteri Hegyimaraton
Maraton se održao u zapadnoj Mađarskoj
Već tradicionalno se zadnjeg dana u godini u Zalaegerszegu, gradu s oko 60 000 stanovnika u zapadnoj Mađarskoj održava Egerszegi Mountain Man Marathon (Szilveszteri Hegyimaraton). Prošlog tjedna održan je po 25. put. Na najdužoj dionici, onoj od 40,9km + 720m / -720m kao jedini Hrvat nastupao je Sven Šemovčan iz Zaboka, koji nam je ukratko prenio dojmove s iste. - Start utrke nalazi se otprilike jedan i pol kilometar jugozapadno od središta grada, trasa maratona prolazi mješovitim terenom (ceste, kolnici, biciklističke staze) uglavnom kroz šume, vinograde, parkove. Ruta je dosta zahtjevna, brdovita, ujedno je to jedna od najtežih i najzahtjevnijih utrka u Mađarskoj, no zaista se je isplati uvrstit u svoj trkački kalendar - rekao je Šemovčan.
Svenu je za savladavanje ove zahtjevne rute trebalo 4 sata, 14 minuta i 47 sekundi uz prilično neugodan, hladan vjetar koji je puhao cijelom dionicom staze.
Spomenimo još da je Sven trčao i na tradicionalnoj 42. Novogodišnjoj utrci u Varaždinu koja je startala na samu Novu godinu točno u ponoć te na utrci Nova na Savi, koja je startala u Zagrebu na Savskom nasipu kaj Boćarskog doma (Obala dr. Savke Dabčević Kučar) točno u podne.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Gotovo svi pogriješe čim donesu lubenicu kući, a zbog toga izgubi slatkoću
Vuk noćas ušao u dvorište u Zagorju? 'Uspjela sam ga snimiti bljeskalicom'
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Nesvakidašnja krađa u Zagorju: Ženi iz vrta ukrali 200 kg krumpira
Plenković: Plaća je 1555 eura, a mirovine dižemo na 800 eura
Tragična nesreća: Devetnaestogodišnji Nijemac stradao na quadu
Općina Đurmanec za rad udruga osigurala više od 96 tisuća eura
Pucnjava na parkiralištu: dvije osobe teško ozlijeđene, počinitelj u bijegu
Tragična nesreća: Motocikl sletio s ceste, jedna osoba poginula
[PROGNOZA VREMENA] Evo kada su mogući pljuskovi
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
