Vrijedan bod Straže

4. NL – središte skupina A: 19. kolo: Sesvetski Kraljevec – Straža 1:1

U 19. kolu 4. NL središte skupina A Straža je gostovala kod Sesvetskog Kraljevca. Kako sami kažu u Straži, nakon jednog bod au prva tri kola nisu sa previše očekivanja krenuli na put prema Sesvetskom Kraljevcu. Na početku utakmice domaćin se nametnuo kombinatorikom na središnjem djelu igrališta i dubinskim loptama preko bokova pokušao zaprijetiti, Međutim obrana Straže je bila odlična. Najbolja prilika domaćina stigla je u 42. minuti kada je Straža imala korner, domaći izbijaju loptu na centar, igrač Straže Jakov Kampuš slabo prima loptu, domaći kreću na gol Straže, dva na jednoga i na vrhu šesnaesterca spetljali su se i Josip Petrović oduzima im loptu. Drugo poluvrijeme domaći stvaraju pritisak, ali svaka njihova akcija završava greškom ili krivim dodavanjem, tako da golman Straže Majer do 70. minute nije imao intervenciju. Straža kao da se probudila i stvara šanse. Prvo Ivan Firer u 68. minuti pogađa stativu, zatim Borna Vidiček u 70. minuti sa dvanaest metara uz samu vratnicu. Igrala se 72. minuta kada je Straža odigrala savršenu polukontru. Ivan Firer oduzeo je loptu na sredini terena povukao desetak metara, odigrao Vidičeka na desnoj strani koji iz prve odigrava u sredinu, gdje Alen Neskić izlazi sam pred vratara i lagano poentira. Samo četiri minute domaćima je trebalo da se vrate u rezultatsku neizvjesnost. Nabacivanje sa desne strane u kazneni prostor Straže, Majer izbija na deset metara gdje prima Mislav Čuček koji umjesto da izbije loptu u korner, vrača je na desni bok, lopta se vrača u kazneni prostor, nastaje fliper par igrača, lopta dolazi do Josip Pajvota koji sa šest metara zakucava loptu pod prečku i to je 1:1. Igrala se 83. minuta kada Ivan Firer prolazi kroz sredinu dolazi do šesnaest metara puca, golman Jurić-Bare je savladan, ali ispriječila se prečka. Straža stvara prilike međutim gol kao da je začaran. Sesvetski Kraljevec mogao je osigurati pobjedu kada je u 2. minuti nadoknade nakon jednog ubacivanja, Pajvot ostao sam na osam metara, ali neometan puca visoko preko gola. Straža može žaliti za boljim propuštenim prilikama, ali nakon promašenih šansi i domaćoj mat poziciji u nadoknadi ipak zadovoljni odlaze sa bodom iz Sesvetskog Kraljevca. U 20. kolu Straža dočekuje Prečko.