Veliko zabočko slavlje usred Zadra

Košarkaši Zaboka napravili su pravu senzaciju i kao gosti su usred Višnjika pobjedili domaći Zadar u utakmici 22. kola HT Premijer lige rezultatom 79:75. Ovo je Zadranima bio četvrti, a ujedno i prvi ovosezonski domaći poraz. Jedino se Zabok ove sezone u HT Premijer ligi osladio punim plijenom u dvorani koja nosi ime legendarnog Krešimira Ćosića.

Od samog se početka vidjelo da će Zadar imati dosta problema sa Zabokom. Odlično su otvorili Diminić, Črnjević i Worku, a Zabok je već u 9. minuti stigao do dvoznamenkastog vodstva (11:21). Još je gora za domaće bila druga četvrtina. Prednost Zaboka rasla je iz minute u minutu, a Anzulović je tricom u 18. minuti doveo Zabok do 20 koševa viška (19:39). Novom tricom Anzulovića Zabok 17 sekundi prije kraja druge četvrtine ima +24 (22:46), da bi Vuković položio za 24:46 prije odlaska na "veliki odmor". Zabok je uspio svesti ABA ligaša na 22 koša u poluvremenu, što je ostvarenje vrijedno svake pohvale.

U trećoj četvrtini probudili su se Justice i Onuaku, Zabok je uspio odoljevati veći dio treće četvrtine, no domaći su se spustili na -13 (46:59) košem Onuakua sa sirenom. Još u 35. minuti Zabok je imao 17 koševa viška (55:72), no nakon što su zbog pet osobnih pogrešaka iz igre izašli Črnjević i Jambrović, Zadar se 32 sekunde prije kraja košem Onuakua uspio spustiti na samo -2 (75:77). Samo 13 sekundi prije kraja Junaković radi faul na Anzuloviću koji pogađa oba slobodna bacanja za 75:79. Pokušao je Justice iz teške pozicije pogoditi tricu, ali nije uspio, skok je uzeo Tomas i veliko zabočko slavlje moglo je početi.

U ovoj velikoj pobjedi Zabok je s 21 košem i 6 skokova predvodio kapetan Antonio Črnjević, Eyassu Worku pridružio je 14 koševa uz po 5 skokova i asistencija, Andro Anzulović zaustavio se na 12, a Luka Tomas na 10 koševa. No bila je to prije svega momčadska pobjeda, pa su tako i Petar Marić, Miše Diminić i Patrik Jambrović također dali veliki obol ovom velikom iznenađenju. Kod domaćih Chinanu Onuaku upisao je 21 koš uz 9 skokova, dok se Kodi Justice zaustavio na 15 koševa.

Ovo je četvrto slavlje Zaboka u povijesti protiv Zadra, dva su ostvarena u Bedekovčini, jedno u Zaboku, a ovo četvrto najslađe usred Zadra.

ZADAR - ZABOK 75:79 (15:23, 9:23, 22:13, 29:20)
ZADAR: Carter, Jordano 4, Justice 15 (6-6), Palokaj, Brala, Vuković 10 (2-2), Junaković 10 (1-2), Buljan, Mavra 11 (1-2), Onuaku 21 (9-10), Planinić 4 (2-4), Kraljević. TRENER: Veljko Mršić
ZABOK: Martinko, Krajinović, Anzulović 12 (2-2), Tomas 10 (4-4), Črnjević 21 (4-4), Marić 7, Diminić 7, Worku 14 (2-2), Maričević, Jamborvić 8 (4-4), Antonić, Elčić. TRENER: Ivan Tomas

Za sve skupine vozila otvoreni su: -autocesta A6 Rijeka-Zagreb; -stara cesta kroz Gorski kotar-DC3; -Krčki most; -Jadranska magistrala (DC8) između Rijeke i Senja (osim na dionici Novi Vinodolski-Senj gdje je zabrana prometa za autobuse n...