Visoka pobjeda Mladosti MB

U Kašini u nedjelju je odigrana utakmica između Mladosti iz Marije Bistrice i Lobora

U sklopu priprema za nadolazeće sezone igraju su trening utakmice, uz poštivanje epidemioloških mjera. U Kašini na umjetnoj travi u nedjelju je odigrana utakmica između Mladosti iz Marije Bistrice i Lobora. Mladost je u borbi za povratak u 1. zagorsku ligu, a Lobor za opstanak u toj 1. zagorskoj ligi. Bila je to prva trening utakmica za Mladost, s obzirom da 2. zagorska liga počinje dosta kasnije od 1. zagorske lige. No, većim dijelom utakmice to se nije vidjelo. Bolje je krenuo Lobor i već u 2. minuti nakon brze akcije s 20-tak metara lijepim udarcem vodstvo Lobora pogodio je Luka Đurinec. No, nakon toga sve konce igre u narednih 30-tak minuta preuzimaju igrači Mladosti, koji stvaraju prilike, ali i zabijaju. U 5. minuti Karlo Kralj je tako lijepo obrani udarac Mihaela Belka s 20 metara, dok je u 17. minuti ukrotio i udarac Andrije Piska, kao i u 91. minuti kada je pucao Tomislav Strugar. U 22. minuti nakon kornera za Mladost Mateo Pisk je glavom pucao pored gola, a u 23. minuti Mladost je izjednačila. Pažnji obrane izmakao je Matija Čukman, koji je na jednu dugu loptu stigao prije golmana Kralja i prebacio ga. Na to je natrčao Mario Hudić i pokušao izbiti loptu glavom, ali je pogodio vlastitu mrežu za 1:1. U 26. minuti Dario Frajtak je uzeo jednu loptu na lijevoj strani, proslijedio u sredinu za M. Čukmana, koji daje za Marka Piska, a koji pak sa 16 metara precizno pogađa za 2:1. Već u 27. minuti Andrija Pisk osvaja jednu loptu na 30 metara na lijevoj strani, osvaja 10-tak metara prostora, ulazi iskosa u kazneni prostor i pogađa suprotne rašlje za 3:1.

Hat-trick Marka Piska

Lobor se u 32. minuti vraća u akciju. Po desnoj strani se lijepi probio Mario Behin i lijepim udarcem s distance pogodio mrežu Antonija Košca za 3:2.. No, do odmora Marko Pisk je upisao još jedan gol. U 43. minuti, s nekih 20 metara sjajno je pogodio pored nemoćnog Kralja za 4:2 i s tim se rezultatom otišlo na odmor. U nastavku oba trenera, Mario Brlečić i Stjepan Brlek dosta su izmiješali sastave, tempo je bitno pao, bilo je i manje prilila, ali Mladost je zadržala inicijativu, ipak stvorila nešto više opasnosti i na kraju dodala još dva gola. U 67. minuti Karlo Kuharić je u kaznenom prostoru srušio Mihaela Belka, a s 11 metara Marko Pisk postigao je svoj treći gol za 5:2. U 79. minuti u strijelce se upisao i Matija Čukman, koji je izašao sam pred golmana Šafranka i zabio za konačnih 6:2. Mladost je tako sasvim zasluženo stigla do pobjede, koja je svakome ko pobjedi draga, no jasno je da su oba trenera ovu utakmicu iskoristili i da isprobaju igračke snage koje imaju na raspolaganju.

Trening utakmica, Kašina, Mladost MB – Lobor 6:2; strijelci: 0:1 Đurinec 2', 1:1 Hudić 23' AG, 2:1 Mar. Pisk 26', 3:1 A. Pisk 27', 3:2 Behin 32', 4:2 Mar. Pisk 43', 5:2 Mar. Pisk 67' 11m, 6:2 M. Čukman 79'

MLADOST MB: A. Košec, Gregurić, Mat. Pisk, J. Čukman, Meštrović, Frajtak, Belko, M. Čukman, A. Pisk, Mar. Pisk, G. Čukman; još su igrali: Jajtić, Strugar, Šebek, Kovačić; TRENER: Mario Brlečić
LOBOR: K. Kralj, Hudić, Plašč, Herceg, K. Kuharić, Đurinec, Behin, M. Kralj, Jagić, Petrovečki, Bukal; još su igrali: Šafranko, Martinuš, Ogrinšak, S. Habazin, M. Kuharić, L. Habazin, Lukec, Gregurić, Jajtić; TRENER: Stjepan Bobek

Mokri su i skliski kolnici mjestimice na istoku Hrvatske. Zbog niskih temperatura tijekom noći i jutra je moguća poledica na cestama u unutrašnjosti, posebice na mostovima i nadvožnjacima. Vozače upozoravamo da prilagode brzinu i način vožnje uvje...