Važna pobjeda košarkaša Zaboka u gostima kod Bosca

Peta pobjeda Zaboka u prvenstvu

U 16. kolu HT Premijer lige Zabok je slavio u gostima kod Bosca rezultatom 78:70 i tako došao do svoje pete pobjede u prvenstvu. Ova pobjeda je iznimno važna jer u slučaju jednakog skora s Boscom Zabok ima prednost jer je slavio u oba međusobna ogleda.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri. Momčadi su se konstantno izmijenjivale u vodstvu, a četvrtina je završila rezultatom 17:17. Domaći su otvorili drugu četvrtinu s 5:0, ali odlično im je odgovorio Andro Antonić sa serijom od pet koševa i vratio je stvari ne početak. Do 17. minute Bosco je imao vodstvo od 27:25, a onda je upravo Antonić izjednačio s linije slobodnih bacanja (27:27), nakon toga razigrali su se Tomas i Perović i Zabok je serijom od 13:0 došao do jedanaest koševa viška (27:38). U samoj završnici druge četvrtine odlično je reagirao i kapetan Črnjević, a na „veliki odmor“ otišlo se rezultatom 29:40.

U trećoj četvrtini razigrao se kod domaćih mladi Krajinović, a vrlo dobro je igrao i Primorac. S druge strane odličnom su igrom nastavili Perović i Tomas. Bosco je u 25. minuti imao samo pet koševa manjka (43:48), no Zabok je odličnom igrom u drugom djelu treće četvrtine došao do čak 14 koševa razlike (49:63) prije ulasku u zadnju četvrtinu.

Kada je Tomas tricom otvorio zadnju četvrtinu za +17 (49:66) mislilo se da je priči kraj. No gosti su popustili u obrani, sedam minuta ostali su bez koša, s druge strane u seriju je ušao Jurič i u 35. minuti Bosco je došao na samo koš zaostatka (65:66). Ipak u samoj završnici Zabok je s linije slobodnih bacanja došao do osam koševa viška (67:75) i tu je prednost do kraja uspio sačuvati (70:78).

Domaće je s 22 koša i 7 skokova predvodio Luka Krajinović, dok je Marko Jurič utakmicu završio s double-double učinkom od 15 koševa i 11 skokova. Najefikasniji u redovima Zaboka bio je odlični Marko Perović koji je ubilježio 21 koš uz 7 skokova, no prvo ime utakmice svakako je bio sjajni Luka Tomas s double-double učinkom od 20 koševa i 12 skokova čemu je pridodao i 5 asistencija. Lukša Buljević pridružio je 13 u ne osobito šuterskom danu, a svakako valja istaknuti odličnog Andru Antonića koji je na kraju upisao 10 koševa uz 3 skoka i 3 ukradene lopte.

BOSCO – ZABOK 70:78 (17:17, 12:23, 20:23, 21:15)
ZAGREB: SŠD Boško Božić-Pepsi, GLEDATELJA: 200, SUCI: Radojković, Hordov i Bralić.
BOSCO: Krajinović 22 (7-7), Matić 11 (3-4), Šljivarić 5, P. Babić 3, Radulović, Primorac 8, L. Babić 6, Čović, Jurič 15 (2-4), Krapić. TRENER: Ivan Tomas
ZABOK: Martinko, Tomić, Buljević 13 (3-4), Lukačić, Črnjević 8 (4-4), Stipaničev, Tomas 20 (4-6), Perović 21 (2-2), Antonić 10 (2-2), Garrett 4 (2-2), Jacović 2. TRENER: Domagoj Kujundžić