U Splitu održan plivački miting "Jadran Grand prix"

Na 25-metarskom bazenu bazenskog kompleksa Poljud održan je plivački miting "Jadran Grand prix" kao dio HEP Grand prix natjecanja HPS-a u sezoni 2022./23..

Nastupilo je tristotinjak plivača i plivačica iz svih hrvatskih klubova. Među njima su bili i plivači i plivačice Olimpa: Vanja Bartol, Emma Horvat, Hana Blažević, Petar Pavalić, Patrik Erceg, Leon Novak, Ivan Fučkar, Enio Horvat i Niki Horvat pod stručnim vodstvom Ivice Androića. Olimpovci su izborili 26 finalnih utrka i osvojili 13 medalja, od čega tri zlatnog, 7 srebrnoj i 3 brončanog sjaja.

Najuspješniji je bio Petar Pavalić koji je osvojio zlatne medalje na 100 leđno i 200 leđno, na 100 mješovito je bio četvrti, dok je na 50 leđno i 200 slobodno osvojio šesta mjesta. Svi ti rezultati ostvareni su u kategoriji A.

Junior Patrik Erceg osvojio je četiri medalje. Srebrni je bio na 200 leptir, 50 leptir i 100 leptir u konurenciji juniora, dok je na 50 leptri bio i bronačni u kategoriji A. Na 50 slobodno osvojio je četvrto mjesto u konkurenciji juniora, a na 100 slobodno osmo. Pet je bio u A finalima na 200 i 100 leptir.

Mlađi junior, Leon Novak, osvojio je ukupno pet medalja. Zlatni je bio na 400 mješovito, srebni na 100 slobodno, 100 mješovito i 50 slobodno, a brončani na 200 slobodno.

Mlađa juniorka Emma Horvat, osvojila je srebro na 200 leptir, dok je na 100 leptir bila brončana. Na 10 mješovito je bila peta, a na 50 slobodno osma.

Vanja Bertol imala je pet plasmana među deset u konkurenciji juniorki, a najbolji je bio četvrto mjesto na 50 leptir.

Hana Blažević bila je nadomak medaljama u konkurenciji 200 leptir i 50 leptir gdje je osvojila četvrta mjesta, dok je na 100 leptir osvojila peto mjesto.

Niki Horvat je u konkurenciji mlađih juniora ostvario tri rezultatata među prvih deset, a najbolji mu je bio šesto mjesto na 200 prsno.

U konkurenciji mlađih juniora Ivan Fučkar osvojio je sedmo mjesto na 50 slobodno.