Gaj Mače poražen u Kurilovcu

3. NL centar

Danas je odigrana većina utakmica 32. kola 3. NL centar.

Gaj Mače je gostovao kod Kurilovca. Već pogled na sastav Gaj otkriva probleme u kadru i izostanke, jer na klupi trener Glavica imao je samo golmana Tora i tri mlada igrača, od kojih su Cicnjak i Pavić prvi puta bili u zapisniku, a nisu niti ulazili u ovoj utakmici. Što zbog ozljeda, obveza i kartona nije bilo ni Josipovića, Mazalovića, Sedaka, Krpanca, Sambola… No i u takvom stanju u prvih 45 minuta, bez golova, Gaj je imao nešto više od igre, posebice u prvih 30 minuta. Prva prilika je stigla na otvaranju utakmice kada se Karlo Deak probio po lijevoj strani i ubacio, a Martin Šaban pucao glavom, no golman domaćina Leon Išek brani. Vrlo brzo nakon toga u istom napadu dvije šanse za Gaj. Najprije je Šaban odlično iskontorlirao loptu, malo 'zarolao' ali pogodio blok, da bi na odbijenu loptu stigao Dino Postonjski i pucao kraj gola. U središnjici dvije prilike i za domaćine. Stjepan Završki se oslobodio na lijevoj strani i krenuo na Kristijana Strahonju, koji mu brani, a ubrzo poslije toga, nakon auta s desne strane jedan je udarac iz poluvoleja domaćina završio u bloku. Poluvrijeme je sa prilikom zatvorio Gaj, točnije Tin Gregurić, koji sa ruba kaznenog prostora pogađa okvir gola, ali Išek je na mjestu. U nastavku kao da je tempo malo pao, i sve do 69. minute nije se događalo ništa spomena vrijedno, a onda u četiri minute domaćini rješavaju utakmicu. U 69. minuti nakon ubacivanje u gužvi je netko od domaćih pucao glavom, pogodio stativu, no na odbijenu loptu dobro je reagirao Antonio Bakula i pogodio za 1:0. Već u 73. minuti  Završki se probio po lijevoj strani i ubacio, a najprisebniji pred golom Strahonje bio je Luka Artuković, koji glavom pogađa za 2:0. Nakon toga Gaj preuzima inicijativu u želi da se vrati u utakmicu, no većih prilika nema sve do 80. minute, kada nakon prvog prebrojavanja na rubu kaznenog prostora, s lijeve na desnu stranu, Gregurić dobiva loptu i malo iskosa unutar kaznenog prostora pogađa malu mrežicu za smanjenje na 2:1. Gaj je do kraja pokušavao barem do boda, no od nekoliko nabacivanja nije bilo koristi. U samoj završnici, ubačena lopta stigla je na drugu stativu do Marija Brlečića, koji sa nekih 10 metara pokušava glavom, ali lopta odlazi preko gola.