Tri boda za Toplice 2, vrijedan bod za Bedex 2

Odbojka, 4. HOL sjever: 10. kolo: Toplice 2 – Lepoglava 1 3:1, Štrigova 2 – Bedex 2 3:2

Iza nas je 10. kolo u 4. HOL sjever. Toplice 2 stigle su do nove pobjede, nakon 3:1 protiv Lepoglave 1. Utakmica je odigrana u Maču, a zanimljivo je da su prva tri seta završila istim rezultatom 25:18, prvi i treći za Toplice 2, a drugi za Lepoglavu 1. No, Toplice 2 su četvrti set dobile u svoju korist sa 25:19 i stigle do nove pobjede i sva tri boda. Za Toplice 2 igrale su: Patricija Spevec, Veronika Mužar, Petra Žigovečki, Korina Sedak, Ana Sedak Benčić, Lana Šuper, Antonija Pozaić (kap.), Mia Vrančić, Nikolina Posarić, Veronika Reister, Lana Halapir, Lana Hlupić, Kristina Šantek, Jana Piljek i Nika Malečić; trener Robert Halapir.

Bedex 2 je u svom osmom nastupu doživio prvi poraz, ali je u derbiju kod Štrigove dva uzeo važan bod u borbi za sam vrh. No, mogao je Bedex 2 i do sva tri boda jer je krenuo sjajno i poveo 2:0. Prvi set je završio 25:22, a drugi 25:20 za Bedex 2, ali Štrigova dva je okrenula meč. nakon 25:18 i 25:23 za domaće odbojkašice ušlo se u peti set. Odlučujuća dionica bila je neizvjesna, ali je ipak sa 15:13 otišla na domaću stranu. Za Bedex 2 igrale su: Petra Vračević, Marta Vurnek, Lorena Mikulec, Dorotea Prančić, Laura Mrkoci, Nika Granc, Ema Ocvirek, Darija Ban, Gabrijela Vurnek, Ema Jambrek (kap.), Eva Špiljak; trenerica Ivana Čehulić. No, i ovaj jedan bod Bedexa 2 vrlo je važan u borbi za sam vrh. Naime, Bedex ima dvije utakmice manje, a u 11. kolu, nominalno zadnjem u prvom dijelu sezone gostuje kod vodećeg Ludbrega 2. Ludbreg 2 ima 27 bodova, Štrigova 2 23, a Bedex 2 22. Toplice 2 su na 6. mjestu sa 18 bodova, uz utakmicu manje, zagorski derbi protiv Bedexa 2. U 11. kolu Toplice 2 gostuju kod Kaštela 3.